Nowy dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Pracował w Śląsku

Krzysztof Paluszek został dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Jego głównym zadaniem będzie realizacja programu szkolenia i dalszy rozwój ośrodka według najlepszych europejskich wzorców. - To wyjątkowy projekt, który wprowadza w Polsce nowe standardy w zakresie szkolenia piłkarskiego - mówi nowy dyrektor akademii.

W Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Paluszek będzie następcą Richarda Grootscholtena. Holender w trakcie swojego ponaddwuletniego kontraktu stworzył w Lubinie autorski system szkolenia, nadzorował rozbudowę infrastruktury i wypracował standardy organizacyjne wzorowane na najlepszych akademiach z zachodniej Europy.

- Miałem okazję porozmawiać z poprzednikiem i zapoznać się z jego metodami pracy. Jestem pełen uznania dla jego dokonań - mówi Krzysztof Paluszek. - Już teraz Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie może być wzorem dla innych akademii w Polsce. Moim zadaniem jest zadbać o ciągły rozwój ośrodka. Mam pomysły, które będę chciał wdrożyć. One również opierają się o wzorce szkoleniowe Holendrów i Niemców i są spójne z wizją, którą do tej pory realizowano w Lubinie - dodaje.

Prezes Zagłębia Tomasz Dębicki wierzy w doświadczenie Paluszka i uważa, że to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. - To nie tylko dobry trener, ale i pedagog. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie ma szkolić piłkarzy o wysokich umiejętnościach i wychowywać młodych ludzi - zaznacza Dębicki i wyjaśnia: - Wybór Krzysztofa Paluszka był również rekomendowany przez Richarda Grootscholtena, który odbył konsultacje z wyselekcjonowanymi kandydatami. Jestem pewien, że nowy dyrektor będzie z sukcesami kontynuował pracę rozpoczętą przez Holendra.

W przeszłości nowy dyrektor akademii m.in. prowadził młodzieżowe reprezentacje Polski, pracował jako trener - koordynator młodzieży w Zagłębiu oraz dyrektor sportowy w Śląsku Wrocław. Ma na koncie staże w takich klubach jak Ajax Amsterdam, Werder Brema, Hertha Berlin, Benfica Lizbona, Dynamo Zagrzeb czy Hannover 96. Posiada licencję trenerską UEFA A Elite Youth.

Więcej o: