Ślepsk Suwałki zaczął przygotowania

W 12-osobowym składzie w poniedziałek siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach było dwóch zawodników testowanych oraz Kamil Skrzypkowski, który niespodziewanie postanowił zakończyć karierę.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pierwsze zajęcia odbyły się na boisku do siatkówki plażowej. W treningu pod wodzą nowego trenera Dimy Skorija wzięli udział zawodnicy z kadry z poprzedniego sezonu: Wojciech Winnik, Kamil Skrzypkowski, Krzysztof Andrzejewski, Kacper Gonciarz, Maciej Mendak, Łukasz Rudzewicz i Jakub Urbanowicz oraz dwójka nowych środkowych Adrian Hunek i przyjmujący Krzysztof Zapłacki, a także wracający z wypożyczenia do II-ligowego Centrum Augustów Tomasz Wasilewski. Dopiero za kilka dni do drużyny ma dołączyć trzeci z nowych, atakujący Kamil Lewiński. Była także dwójka testowanych: 19-letni Igor Stelmaszczyk z Politechniki Warszawa i 20-letni reprezentant Łotwy Aleksans Klemens. Już po zajęciach przyjechał jeszcze reprezentant Azerbejdżanu rozgrywający Turan Hasanli, który także będzie sprawdzany.

- Jestem Rosjaninem, ale nie przepadam za siłową rosyjską siatkówką. Wolę perfekcyjną, techniczną, finezyjną grę Francuzów i będę chciał, żeby taką grał Ślepsk - mówił do zawodników Skorij.

Do końca tygodnia siatkarze będą trenować dwa razy dziennie: na boisku do siatkówki, siłowni oraz w sali. Pod koniec sierpnia rozegrają pierwszy sparing z Centrum Augustów, a na początku września wezmą udział w turnieju we Lwowie, w którym zagrać mają Camper Wyszków, Resovia Rzeszów, zespół z Japonii oraz gospodarze Kazhany Barkom Lwów.

Rozgrywki I ligi rozpoczną się 3 października.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA