Koniec wakacji dla siatkarek Developresu. Czas na przygotowania do ORLEN Ligi

Po ponad dwóch miesiącach wakacji do zajęć wracają siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. We wtorek drużyna spotka się na pierwszym treningu na stadionie Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Przygotowania do nowych rozgrywek tradycyjnie rozpoczęły się od kolacji. Siatkarki wraz ze sztabem szkoleniowym i klubowymi działaczami spotkały się w Leśnej Woli w poniedziałek. Wcześniej kilka zawodniczek w klubie mierzyło nowe stroje. Od najbliższego sezonu siatkarki Developresu ubierać będzie bowiem firma Hummel, nowy sponsor techniczny.

Pierwsze zajęcia przewidziano na wtorek. O godz. 10 zespół ma zaplanowany trening na stadionie Resovii, przy ul. Wyspiańskiego. - Pierwsze dwa tygodnie będą wprowadzające - zdradza trener Developresu, Mariusz Wiktorowicz, który w środę wyjeżdża z drużyną do Katowic. Tam siatkarki przejdą odpowiednie badania. - Każda z zawodniczek dostanie szczegółowy opis, nad czym musi pracować podczas przygotowań do sezonu - tłumaczy szkoleniowiec.

Bardziej intensywna praca czeka rzeszowianki od 17 sierpnia. Wtedy zespół wyjedzie na dziesięciodniowy obóz do Tryńczy. - Popracujemy tam m.in. nad motoryką. Oprócz tego siłownia i zajęcia z piłkami. Zespół będzie miał też okazję dobrze się poznać. Jest kilka nowych dziewczyn, więc to wskazane, by bardziej się zintegrować - dodaje trener Wiktorowicz.

Szkoleniowiec Developresu od początku nie będzie mógł skorzystać z pełnej kadry. Na pierwszych zajęciach zabraknie na pewno Lucyny Borek. Libero rzeszowskiej drużyny przebywa na kadrze Polski B. W piątek zaliczyła udany debiut w wygranym 3:2 meczu z Izraelem w Lidze Europejskiej. Nie będzie też Nikoliny Jelić. Nowa przyjmująca Developresu, podobnie jak Borek, została powołana do reprezentacji Chorwacji, która przygotowywać się będzie do mistrzostw Europy. Pozostałe zawodniczki mają we wtorek stawić się na stadionie Resovii. - Czeka nas pracowity miesiąc. Dopiero we wrześniu zaczniemy gry kontrolne - nie ukrywa trener, którego zespół w przerwie letniej znacząco się zmienił. Odeszły rozgrywająca Karolina Filipowicz i przyjmująca Emilia Mucha. Przerwę w siatkówce zdecydowały sobie zrobić Magdalena Olszówka i Paula Szeremeta, które spodziewają się dziecka. W ich miejsce klub zakontraktował nowe zawodniczki. Oprócz wspomnianej Jelić Developres zasiliły atakujące Joanna Kapturska i Aleksandra Wańczyk, środkowe Ana Otasević i Ewelina Janicka, przyjmująca Agata Skiba oraz rozgrywająca Weseła Bonczewa.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: