Wypożyczeni zawodnicy Lecha Poznań zadebiutowali w I lidze. Jak im poszlo?

Wypożyczeni z Lecha Poznań do I-ligowych klubów Szymon Drewniak, Jakub Serafin oraz Mateusz Lis zadebiutowali w swoich nowych zespołach.

W weekend zainaugurowała swoje rozgrywki I liga. W tym sezonie na boiskach zaplecza Ekstraklasy będą występować trzej zawodnicy wypożyczeni z Lecha Poznań. W bramce Miedzi Legnica całe spotkanie rozegrał Mateusz Lis. Puścił dwie bramki, a jego drużyna zremisowała z Chojniczanką Chojnice 2:2. Szymon Drewniak, który najbliższą rundę spędzi w Chrobrym Głogów, w swoim debiucie rozegrał 90 minut w wygranym 2:0 meczu z MKS Kluczbork. Trzecim zawodnikiem "Kolejorza", który będzie ogrywać się na pierwszoligowych boiskach, jest Jakub Serafin. W swoim pierwszym występie w barwach GKS Bełchatów zagrał 65 minut. Jego drużyna przegrała na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn 0:1.

Nadal na debiut w Ekstraklasie czeka za to wypożyczony z Lecha do Górnika Łęczna Jan Bednarek. Mecze z Górnikiem Zabrze oraz Legią Warszawa spędził na ławce rezerwowych.