FC Basel - Lech Poznań. Szwajcarzy wysoko wygrali w lidze. Kilka zmian w składzie, Delgado bohaterem

FC Basel, rywal Lecha Poznań w eliminacjach do Ligi Mistrzów, pokonał 3:0 FC Sion w trzeciej kolejce ligi szwajcarskiej. W składzie zespołu z Bazylei doszło do kilku zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Lechem. Rewanżowe spotkanie z ?Kolejorzem? w środę o godzinie 20.15.

FC Basel nie dał szans Lechowi Poznań i już po pierwszym meczu jest bliski awansu do IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie 3:1 nad Lechem mistrz Szwajcarii mierzył się z FC Sion. Trener Urs Fischer zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce - w składzie znalazł się chociażby kapitan Matias Delgado, Walter Samuel, Mohamed Elneny i Marc Janko, czyli zawodnicy, którzy w Poznaniu albo nie zagrali ani minuty, albo weszli na boisko z ławki.

Bazylea prowadziła już po pierwszej połowie - w 27. minucie bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się wspomniany Delgado, piłka przefrunęła nad murem i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą z boiska wyleciał kapitan Sion Veroljub Salatić. Szwajcar sfaulował wychodzącego na pozycję Delgado i przez prawię godzinę meczu goście musieli sobie radzić w dziesięciu.

W drugiej połowie wciąż dominowali piłkarze Basel, a swoją przewagę udokumentowali golem. Adama Traore (lewy obrońca, który też nie grał z Lechem) puścił rywalowi piłkę między nogami, przebiegł prawie pół boiska i po szybkiej wymianie podań z Delgado płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. W ostatniej minucie meczu Leo Lacroix pechowym uderzeniem głową pokonał własnego bramkarza, a więcej goli w tym meczu już nie padło.

FC Basel po trzech kolejkach jest liderem szwajcarskiej Superligi z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 8-2. Rewanż z Lechem Poznań w ramach III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów w środę o 20.15. Relacja "na żywo" na Sport.pl

FC Basel - FC Sion 3:0

Bramki: Matias Delgado (27.), Adama Traore (69.), Leo Lacroix (90. sam.)

Skład FC Basel: Tomas Vaclavik - Michael Lang (76. Philipp Degen), Walter Samuel, Marek Suchy, Adama Traore - Taulant Xhaka, Mohamed Elneny - Breel Embolo, Matias Delgado (79. Luca Zuffi), Davide Calla - Marc Janko (70. Birkir Bjarnason)