Transfery. Lucas Guedes, syn Clebera, podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Po kilkunastodniowych testach Lucas Guedes podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Syn Clebera, byłego piłkarza Wisły Kraków, będzie w przyszłym sezonie występował w drużynie rezerw ?Kolejorza?, ale docelowo ma trafić do pierwszego zespołu.

Ponad tydzień temu informowaliśmy o tym, ze Lucas Guedes jest testowany przez Lecha Poznań. Wiemy już, że piłkarz na tyle spodobał się trenerowi rezerw Ivanovi Djurdjeviciowi, że klub postanowił podpisać z nim kontrakt.

Guedes to 19-letni syn Clebera, byłego piłkarza m.in. Wisły Kraków i Tereka Grozny. Młody pomocnik w poprzednim sezonie występował w drugim zespole Wisły Kraków. W pierwszej drużynie "Białej Gwiazdy" jednak nie zadebiutował - wystąpił tylko w kilku meczach towarzyskich. Wcześniej brał udział w treningach m.in. FC Porto i PSV Eindhoven, trenował też z brazylijski Cruzeiro. Lucas ma jedynie brazylijski paszport, a jego starania o polskie obywatelstwo zakończyły się niepowodzeniem.

19-latek został sprowadzony do Lecha pod kątem trzecioligowych rezerw, ale docelowo ma awansować do kadry pierwszego zespołu. Lucas Guedes nie byłby pierwszym Brazylijczykiem w historii Lecha Poznań. Grał tu wcześniej Anderson Santos Silva, który w sezonie 2005/06 wystąpił w 33 spotkaniach "Kolejorza" i zdobył w nich jedną bramkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.