Zmarzlik jedzie na kolejną żużlową bitwę

Tym razem żużlowa kadra Polski walczy w Gdańsku z Byłymi Gwiazdami Wybrzeża. Trener reprezentacji Marek Cieślak postawił głównie na młodych zawodników. U rywali nie brakuje gwiazd, są w składzie Nicki Pedersen czy Darcy Ward. Początek ścigania i transmisji w TVP Sport w sobotę o godz. 17.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Dla Bartka Zmarzlika ze Stali Gorzów to będzie już trzeci występ w tym roku w Polish Speedway Battle. Wcześniej w Krośnie Polacy pokonali Team Słowiański 52:38, A w Pile wygrali 50:37 z drużyną prowadzoną przez żużlowego mistrza Hansa Nielsena. Dziś w Gdańsku rywalami biało-czerwonych będą byli zawodnicy miejscowego Wybrzeża. W Krośnie Zmarzlik wywalczył 10+1 pkt, a w Pile 11+1 pkt.

- Każde zawody w biało-czerwonych barwach są ważne i to dla mnie zawsze jest wyróżnienie i motywacja - powiedział gorzowski junior w rozmowie z oficjalną stroną internetową żużlowej reprezentacji Polski. - Tak samo będzie w Gdańsku. Na to miejsce trzeba sobie zasłużyć i kiedy już się dostaje taką szansę, to trzeba ją wykorzystać. Jeśli pokażesz się z dobrej strony na zawodach towarzyskich, to dostaniesz zaufanie od trenera na zawodach oficjalnych. Zdecydowanie bardziej lubię przegrywać z lepszymi zawodnikami, niż wygrywać z tymi mniej doświadczonymi. To czego nauczę się podczas każdego turnieju i każdego kolejnego biegu, to moja kolejna potrzebna lekcja.

Przy okazji Zmarzlik wytłumaczył, skąd orzełek na jego kaskach: - Tata zawsze mi powtarzał: "Pamiętaj skąd jesteś". Polska jest dla mnie wszystkim i oddałbym serce na torze, aby przynosić chwałę mojemu krajowi, co za tym idzie kibicom, którzy mam nadzieję, będą ze mnie dumni.

POLSKA - BYŁE GWIAZDY WYBRZEŻA

POLSKA: 1. Maciej Janowski, 2. Krystian Pieszczek, 3. Piotr Pawlicki, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Krzysztof Buczkowski.

BYŁE GWIAZDY WYBRZEŻA: 1. Magnus Zetterstrom, 2. Darcy Ward, 3. Bjarne Pedersen, 4. Nicki Pedersen, 5. Tomasz Gollob, 6. Kenneth Bjerre.

Więcej o:
Copyright © Agora SA