FC Basel - Lech Poznań. Wiemy, w jakich koszulkach zagra Lech. Który wzór wybrali kibice?

Piłkarze Lecha Poznań zagrają w wyjazdowym spotkaniu z FC Basel w specjalnych koszulkach z logo fundacji Drużyna Szpiku. Tak zdecydowali kibice.

Swoje głosy w projekcie www.koszulkanabasel.pl oddało aż 63 482 kibiców. Prawie połowa z nich, bo 44,52%, została oddana na Drużynę Szpiku. I to jej logo pojawi się na koszulkach piłkarzy Lecha Poznań w rewanżowym meczu z FC Basel w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Po meczu koszulki zawodników "Kolejorza" zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji zasili konto zwycięskiej organizacji.

Drugie miejsce zajęła fundacja Rak Off, która zgromadziła 38,49% głosów, a na trzecim miejscu uplasowało się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, które otrzymało 16,99% głosów.

- Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza akcja, dowodzi, że niesienie pomocy innym jest jedną z najistotniejszych wartości, które towarzyszą piłce nożnej. Na koszulki trafi logotyp Drużyny Szpiku, ale tak naprawdę udało nam się zwrócić uwagę również na pozostałe dwie fundacje, z którymi zresztą nie od dzisiaj współpracujemy. Już dziś zapraszam do udziału w aukcjach tych wyjątkowych trykotów - powiedział Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań.

W meczu z FC Basel na koszulkach piłkarzy Lecha Poznań nie pojawi się logo sponsora głównego, czyli STS, ponieważ prawo w Szwajcarii zabrania reklamowania firm bukmacherskich. Dlatego klub wspólnie ze swoim sponsorem postanowili wykorzystać wolne miejsce na trykotach w celach charytatywnych.

Głosów łącznie: 63 482

Drużyna Szpiku: 28 263 głosy, 44,52% wszystkich oddanych

RAK OFF: 24 433 głosów, 38,49% wszystkich oddanych

RCKiK w Poznaniu: 10 786 głosów, 16,99% wszystkich oddanych

Więcej o: