Tak torunianie biegali w Getyndze [ZDJĘCIA]

W ramach partnerstwa z miastem Getynga toruńscy biegacze wzięli udział w wieczornym biegu pod nazwą 27. Göttinger Altstadtlauf. Bieg odbył się 22 lipca 2015 r.

Miasto Kopernikańskie reprezentowali na głównym dystansie - 10 km Radosław Lewandowski i Kamil Szeról, a na dystansie średnim - 5 km Grzegorz Chudzik.

Na głównym dystansie 10 km (4 okrążenia ulicami starówki) wzięło udział ponad 460 zawodników/czek natomiast na średnim (5 km) ponad 900. Zwycięzcą biegu na 10 km został Florian Reichert z czasem 34:18, natomiast bieg na 5 km wygrał Jasper Cirkel z czasem 16:50. Najlepszy torunianin - Radosław Lewandowski uplasował się na 36 miejscu uzyskując czas 43:07, z kolei 143 miejsce zajął Kamil Szeról z czasem 49:26 oraz Grzegorz Chudzik z czasem 26:33 zajął 304 pozycje.

W rewanżu toruńscy biegacze zaprosili mieszkańców partnerskiego miasta do udziału w 33 Maratonie Toruńskim, który odbędzie się 25.10.2015 r.

Wyjazd torunian sfinansował Urząd Miasta Torunia, natomiast pobyt - władze Getyngi.