Cracovia. Trener Jacek Zieliński: Wielu zespołom lepiej gra się na wyjazdach

Piłkarze Cracovii wygrali pięć ostatnich ligowych meczów wyjazdowych. W sobotę z Podbeskidziem Bielsko-Biała powalczą o podtrzymanie tej passy. - Jedziemy tam bez większych obaw, chcemy grać o trzy punkty - podkreśla trener Jacek Zieliński.

Facebook?  | A może Twitter?

Po derbach nikt w drużynie nie narzeka na kontuzje. Gotów do gry jest też Miroslav Covilo, który w piątek opuścił boisko już kilkanaście minut po przerwie. - Z powodu kontuzji uciekło mu pół okresu przygotowawczego. Tempo z Wisłą było szybkie i to się na nim odbiło. Ale wszystko z nim w porządku, jest gotowy do gry - zaznacza Zieliński.

W sobotę drużynę czeka mecz w Bielsku-Białej. Odkąd Zieliński zasiada na ławce krakowian, gracze z Kałuży wygrywają wszystkie spotkania na obcych boiskach. W pięciu ostatnich meczach zgarnęli komplet punktów, nie tracąc przy tym ani jednego gola.

- W polskiej lidze od dawna wielu zespołom lepiej grało się na wyjeździe. Tam można spokojnie nastawić się na kontry i zagrać to, co się lubi. Mecze Cracovii u siebie pokazują, że trudniej jest poradzić sobie z atakiem pozycyjnym. Ale nasze dobre wyniki wynikają z tego, że piłkarsko zrobiliśmy postęp - zaznacza trener.

Podbeskidzie przystąpi do meczu z Cracovią po dotkliwej porażce. Bielszczanie przegrali w Warszawie z Legią aż 0:5. - Porażka na Łazienkowskiej to żadna niespodzianka ani dyshonor. Poza tym Podbeskidzie w drugiej połowie miało sytuacje i wynik mógł być zupełnie inny. Piłkarze z Bielska są zranieni i podrażnieni, z takim przeciwnikiem często ciężko się gra. Ale jedziemy tam bez większych obaw, chcemy grać o trzy punkty - podkreśla Zieliński.