Zagłębie Sosnowiec. Mecze zespołu atrakcją w stacjach Polsatu

PRZEGLĄD PRASY. W czterech pierwszych kolejkach w kanałach sportowych Polsatu transmitowane będą aż trzy spotkania z udziałem Zagłębia Sosnowiec - zauważa ?Dziennik Zachodni?.

- To dla nas bardzo miłe zaskoczenie - przyznaje w "Dzienniku Zachodnim" rzecznik Zagłębia Maciej Wasik. - Jest trochę technicznych wymogów ze strony telewizji, które musimy spełnić, ale transmisje to ewidentna korzyść dla klubu. Dobrze to wpływa na klubowy wizerunek, zadowoleni są sponsorzy - dodaje Wasik.

2 sierpnia o godz. 18 w telewizji będzie można obejrzeć premierowy mecz pierwszoligowy Zagłębia z Wisłą Płock.

Narzekać nie mogą też w GKS Katowice, bo w przedstawionym przez Polsat programie na sześć kolejek GieKSa znalazła się trzy razy.

Kluby dostaną teraz trzy razy więcej pieniędzy od nowego nadawcy. W poprzednim sezonie (wtedy pierwszą ligę pokazywała stacja Orange Sport) było to około 100 tys. zł, obecnie - ponad 300 tys. na sezon.

Jesteś kibicem Zagłębia? Dołącz do nas na fejsie! >>

Na pierwszy ogień idzie sobotni mecz Arki Gdynia z Zawiszą Bydgoszcz (godz. 18, Polsat Sport). Następnego dnia również w Polsacie Sport zaplanowana jest transmisja meczu Zagłębia z Wisłą Płock (godz. 18).

W 2. kolejce w telewizji zobaczymy spotkania: GKS Katowice - Zagłębie (8 sierpnia, godz. 18) i Wisła Płock - Arka Gdynia (9 sierpnia, 18); w 3. kolejce: Arka - GKS Katowice (15 sierpnia, 18) i Miedź Legnica - Chrobry Głogów (16 sierpnia, 18); w 4. kolejce: Zawisza - Miedź (21 sierpnia, 20.30) i Zagłębie - Arka (22 sierpnia, 18); w 5. kolejce: GKS Bełchatów - Zawisza (26 sierpnia, 17.30) i Miedź - Wisła (27 sierpnia, 17.30); w 6. kolejce: Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn (29 sierpnia, 18) i GKS Katowice - Miedź (30 sierpnia, 18).

Możliwość pokazania się na bandach reklamowych wokół boiska w transmitowanym meczu jest dodatkową zachętą. Jest na przykład firma, która zgłosiła się do nas właśnie ze względu na sobotni telewizyjny mecz z Wisłą Płock.

Więcej o: