Niedościgniony Adrian Cyfer, ale drużynowo najlepsze młode "Byki" [ZDJĘCIA]

Młodzi stalowcy na pewno w tym roku nie zdobędą medalu Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. - Podium jest fajne, ale tak naprawdę nie o to w tej zabawie chodzi. Nie będziemy korzystać z regulaminu i wystawiać trzech zawodników, aby na siłę wygrywać, a hartować w boju wszystkich chłopaków. Także najmłodszego Kamila Nowackiego, który z pewnością nie zawiódł - powiedział trener gorzowskich młodych żużlowców Piotr Paluch. W MDMP na "Jancarzu" na czele Unia Leszno, o 7 pkt gorsza Stal.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Wystarczyło wycofać 15-latka Kamila Nowackiego, dać siedem razy pojechać bezkonkurencyjnemu dziś Adrianowi Cyferowi, zapewnić dodatkowe starty Rafałowi Karczmarzowi i pewnie Stal byłaby wygrana, a i w wyścigu o awans do finału MDMP miałaby o wiele większe szanse (w medalowej rozgrywce pojadą tylko najlepsi w czterech grupach). - Jakoś nie wyobrażam sobie, abyśmy postawili młodzieżowy wynik ponad rozwój naszych chłopaków - stwierdził trener stalowców Piotr Paluch. - Tu liczy się jak największa liczba startów na różnych torach, wyciąganie wniosków z błędów i sportowe postępy.

Obie zwycięskie ekipy pokazały, że ze szkoleniem nie mają problemu, wystawiły kompletne, niezłe składy. Goście z Leszna trochę skuteczniejszy. Czego zabrakło gospodarzom, aby pokonać Unię? - Mniejszych kłopotów na starcie, tu mieliśmy dziś największe problemy - przyznał Paluch. - Najbardziej doświadczony Adrian Cyfer radził sobie znakomicie i tak przed rywalami potrafił znaleźć w pierwszym wirażu najszybszą ścieżkę i błyskawicznie uciekał im do przodu. Rafał Karczmarz też pokazał na dystansie jak ładnie się rozwija, ale dopadł same dwójki, tu zabrakło jednej czy drugiej trójki właśnie przez lepsze starty. Nikt jednak nie ma do niego pretensji, poprawi się w następnych zawodach. Łukaszowi Kaczmarkowi domowe zawody za bardzo nie wyszły, a poznający smak dorosłego żużla Kamil Nowacki nie przywiózł żadnego zera, szukał swoich szans na trasie i to się ceni. On jest jednak dopiero na samym początku drogi. Chcemy objechać jeszcze dobre dwa turnieje, powalczyć w Lidze Juniorów. Wszystkie drogi prowadzą do ekstraligi. Tam chcielibyśmy mieć kiedyś w Stali jak najwięcej własnych chłopaków.

Pod tym linkiem znajdziecie wszelkie informacje o sprzedaży wejściówek na 9 sierpnia, czyli ligowe derbowe starcie Stali Gorzów z Falubazem Zielona Góra.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

WYNIKI TURNIEJU W GORZOWIE:

1. Unia Leszno - 46 pkt: Marcin Nowak 11 (3,3,3,1,1), Dominik Kubera 10 (1,2,1,3,3), Bartosz Smektała 12 (2,3,1,3,3), Daniel Kaczmarek 13 (2,2,3,3,3).

2. Stal Gorzów - 39 pkt: Adrian Cyfer 15 (3,3,3,3,3), Łukasz Kaczmarek 8 (3,1,1,2,1), Rafał Karczmarz 10 (2,2,2,2,2), Kamil Nowacki 6 (2,1,1,1,1).

3. Ostrovia Ostrów - 31 pkt: Mateusz Borowicz 13 (1,3,0,3,2,2,2), Oskar Ajtner-Gollob 7 (1,1,2,d,1,2), Norbert Krakowiak 11 (1,3,1,2,2,2,w).

4. Kolejarz Rawicz - 3 pkt: Wojciech Lisiecki 2 (w,0,0,2,d,0,0), Marcin Riedel 1 (0,0,0,0,0,1).

KLASYFIKACJA PO TRZECH TURNIEJACH: 1. Hawi Racing Team Opole - 6 pkt (2 starty), 2. Unia Leszno - 6 pkt (3 starty), 3. Stal Gorzów - 3 pkt (2 starty), 4. Ostrovia Ostrów - 3 pkt (3 starty), 5. Kolejarz Rawicz - nie klasyfikowani z powodu braku minimum trzech zawodników w turnieju (2 starty).

Więcej o: