Grand Slam. Które polskie pary zagrają w Olsztynie?

Poznaliśmy reprezentantów Polski, którzy zostali zgłoszeni do turnieju Grand Slam w Olsztynie. W sumie na boiskach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel zobaczymy aż 10 polskich par - pięć męskich i pięć kobiecych.

Obok "eksportowych" polskich par, które będą walczyć w Olsztynie (25-30 sierpnia), o swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata, zagra także kilka młodych, utalentowanych duetów. Dla nich występ w tak silnie obsadzonym turnieju, będzie okazją do zmierzenia się z najlepszymi na świecie.

Dziewiąte miejsce z ubiegłorocznego turnieju w Starych Jabłonkach będą chcieli poprawić najbardziej utytułowani w kraju Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Oprócz nich w Olsztynie wystąpią Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem. Obecnie wszyscy przebywają w austriackim Klagenfurcie, gdzie walczą o medale mistrzostw Europy.

Dziką kartę, a więc prawo gry w turnieju głównym bez eliminacji, otrzymali natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol. - Jest to dla nas duże wyróżnienie oraz komfort psychiczny - mówi dla olsztyn.sport.pl Maciej Rudol, wychowanek Zryw-Volley Iława. - Dzięki temu wiemy, jak przygotować się do zawodów w Olsztynie. Wystarczy wygrać jedno bądź dwa spotkania w grupie, by być pewnym dalszego udziału.

Aktualni mistrzowie świata do lat 23 mają przed sobą ciężki okres przygotowawczy. Od tygodnia trenują w ośrodku przygotowawczym w Łodzi. Później czekają ich jeszcze starty w Szwajcarii oraz na mistrzostwach Polski seniorów w Krakowie. - Myślę, że dzięki temu będziemy w pełni przygotowani do zawodów w Olsztynie - kończy Rudol.

Wśród kobiet nie zabraknie najlepszej polskiej dwójki, a więc Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek. One również planują walczyć o najwyższe laury na Starym Kontynencie.

Do zawodów Warmia Mazur Grand Slam zostały zgłoszone ponadto Maria Włoch/Aleksandra Stępień, Kinga Legieta/Agnieszka Adamek oraz Agata Trybuła z Martyną Kłodą. Co ciekawe jedynie dwie z nich - Włoch i Kłoda wcześniej miały okazję spróbować swoich sił w tak prestiżowej imprezie. Zadebiutowały dokładnie rok temu, w Starych Jabłonkach.

W olsztyńskich kwalifikacjach wystąpią też tegoroczni mistrzowie Polski juniorów, Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak. Z kolei u pań o prawo do gry w turnieju głównym będą starać się Marta Pietroczuk i Paulina Stasiak.

Więcej o sporcie czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: