Koczan Beach Volleyball. Byłe gwiazdy siatkówki zagrają na plaży

Po prawie dwóch dekadach turniej siatkówki plażowej Koczan Beach Volleyball ponownie odbędzie się nad Jeziorem Krzywym. - Cieszę się, że impreza powraca na Warmię i Mazury. Jest to zwieńczenie tego, co robiłem 20 lat temu - mówi Piotr Koczan, prekursor tej dyscypliny w regionie.

Zawody odbędą się w najbliższą sobotę, czyli na około trzy tygodnie przed prestiżowymi zawodami z cyklu World Tour (25-30 sierpnia). - Cieszę się, że impreza powraca na Warmię i Mazury. Jest to zwieńczenie tego, co robiłem ponad 20 lat temu - mówi dla olsztyn.sport.pl Piotr Koczan, były siatkarz AZS-u Olsztyn oraz prekursor siatkówki plażowej w regionie. - Pierwsze tego typu turnieje organizowałem właśnie nad Jeziorem Krzywym. W tamtych czasach młodzież potrzebowała gry w okresie letnim. Doświadczenie przy organizacji zawodów w tej odmianie siatkówki zdobyłem, będąc jeszcze w Stanach Zjednoczonych.

Sobotni turniej towarzyski ma formułę otwartą. Zgłosić się do niego może każdy, kto ukończył 35 lat, a system rozgrywek będzie uzależniony od ilości par. - Swój udział potwierdził nawet prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke - podkreśla organizator. - To, z kim wystąpi w parze, niech pozostanie niespodzianką.

Na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel odbędą się jednocześnie dwudniowe VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna. Zostaną one rozegrane w formule open, bez podziału na kategorie wiekowe. Minimalny wiek uczestnika wynosi 16 lat (rocznik 1999 i starsi). Z kolei osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, będą musiały posiadać pisemną zgodę rodzica. W turnieju głównym wystąpi maksymalnie 16 par żeńskich i 32 pary męskie.

Zmagania w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna zaplanowano w sobotę o godz. 9.30, turniej Koczan Beach Volleyball rozpocznie się pół godziny później.

Więcej o sporcie czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: