Lech Poznań szykuje specjalne koszulki na rewanż z FC Basel. Wzór wybiorą kibice

Lech Poznań we współpracy z firmą STS przygotowuje specjalne koszulki na rewanżowy mecz z FC Basel. Zmiana logotypu jest wymuszona przepisami obowiązującymi w Szwajcarii. To kibice wybiorą logo organizacji charytatywnej, które znajdzie się na froncie koszulek.

Lech Poznań w rewanżowym spotkaniu z FC Basel zagra w specjalnych koszulkach, na których logo firmy STS zostanie zastąpione przez logotyp jednej z organizacji charytatywnych. Której? O tym zadecydują kibice w głosowaniu na stronie www.koszulkanabasel.pl . - W związku z tym, że w Szwajcarii zabronione jest reklamowanie firm bukmacherskich, jako spółka respektująca prawo, postanowiliśmy w porozumieniu z Lechem Poznań udostępnić miejsce na koszulkach wybranej przez kibiców organizacji. Wierzymy, że dzięki naszej wspólnej inicjatywie przyczynimy się do ich dalszego rozwoju i wesprzemy w realizacji celów - mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Po spotkaniu w Bazylei koszulki zostaną zlicytowane, a dochód zasili konto zwycięskiej organizacji. - Mieliśmy do wyboru dwie drogi. Albo zagrać bez logotypu STS na koszulce, albo wspólnie poszukać takiego rozwiązania, które przyczyni się do czegoś dobrego. Zgodnie stwierdziliśmy, że jednorazowe udostępnienie miejsca na trykocie meczowym zwróci uwagę wielu kibiców. Podobnie było kilka lat temu, gdy piłkarze Lecha grali z logotypem akcji "Wygraj Życie" - podsumował Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań.

O miejsce na froncie koszulki walczą trzy organizacje - Fundacja Drużyna Szpiku, Fundacja RakOff i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: