Pomorzanin poznał rywali w Lidze Mistrzów

Wiadomo już z kim zmierzy się drużyna Pomorzanina w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przeciwnikami torunian, którzy trafili do grupy A, będą zespoły Amsterdam H&BC z Holandii oraz francuskie St. Germain HC. Mecze odbędą się 9-11 października w Hamburgu.

Faworytem grupy będzie zespół z Amsterdamu. W poprzednim sezonie ekipa ze stolicy Holandii zajęła w Hoofdklasse trzecie miejsce. W półfinale play-off nie sprostała późniejszym mistrzom Oranje Zwart Eindhoven. W meczach o brąz okazała się lepsza od Bloemendaalu. W zespole 21-ktornych mistrzów Holandii jest wielu byłych i obecnych reprezentantów kraju - Billy Bakker, Valentin Verga, Sander 't Hart, Mirco Pruyser, Teun Rohof, Robert Tigges, Klaas Vermeulen (wszyscy Holandia), Santi Friexa (Hiszpania) i Justin Reid-Ross (RPA), który w minionym sezonie z dorobkiem 34 goli był królem strzelców Hoofdklasse.

- Ja jestem optymistą - uważa Krystian Makowski, który obecnie przebywa z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy w Pradze. Niedawno Grunwald zremisował z Amsterdamem właśnie w Lidze Mistrzów. Ponadto w nadchodzącym roku olimpijskim holenderskie drużyny nie będą miały w swych składach zbyt wielu obcokrajowców. Francuzi zaś ostatnio nie leżą Polakom. Ale może to co nie udawało się kadrze, powiedzie się Pomorzaninowi.

Zespół St. Germian to wicemistrz Francji. W finale rozgrywek obrońcy mistrzowskiego tytułu nie sprostali Racing Club de France, a dodatkowo stracili kilku zawodników z podstawowego składu. Do belgijskiego KHC Leuven przenoszą się bracia Tom i Hugo Genestetowie oraz Guillaume Dernot, zaś do Lyonu trafią Charles Verrier, Romain Duclos i Clement Coty. Sytuacja jako żywo przypominająca to co po każdym sezonie dzieje się w Pomorzaninie.

- Drużyna St. Germain systematycznie występuje w Lidze Mistrzów, zresztą tak jak my - uważa trener Pomorzanina Piotr Żółtowski. To zespół, który jest na pewno w naszym zasięgu. Ale łatwo nie będzie. Z kolei Amsterdam to zdecydowany faworyt naszej grupy. Po raz trzeci przyjdzie nam zmierzyć się w Lidze Mistrzów z drużyną z Holandii i byłoby pięknie gdyby sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka.

Mecze Ligi Mistrzów Pomorzanin rozegra na boisku HTHC Hamburg, który jest gospodarzem fazy grupowej. Do 1/8 finału, w której jest już mistrz Polski Grunwald Poznań, awansują tylko zwycięzcy grup.

Więcej o: