W środę Włókniarz powalczy o zachowanie szans na finał MDMP. Z gościem czy bez?

W najbliższą środę na stadionie Włókniarza odbędzie się zaległa II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Rywalami częstochowian będą zgodnie z terminarzem młodzieżowcy z Grudziądza, Torunia i Łodzi. Zawody rozpoczną się o godzinie 17.

Żużlowcy Włókniarza po dwóch rundach eliminacji Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski zajmują w III grupie czwartą pozycję. Mają jednak na swoim koncie o jedną imprezę mniej niż KS Toruń oraz rewelacyjnie spisujący się juniorzy Wybrzeża. Właśnie gdańszczanie będą w środę pauzowali, w związku z czym "Lwy" mają szansę na odrobienie części strat do lidera tabeli.

Nie będzie to zadanie łatwe. Żużlowcy z Grudziądza oprócz dobrze znającego częstochowski obiekt Huberta Łęgowika skorzystają z prawa startu w turnieju seniora, a konkretnie Mikołaja Curyły , który wraca do regularnego ścigania po kilkunastu miesiącach przerwy. Groźni będą również zawodnicy z Torunia. Wydaje się jednak, że Oskar Polis, Przemysław Portas i Adrian Woźniak na swoim obiekcie powinni poradzić sobie z rywalami i zdobyć cenne 3 punkty. Tym bardziej że prawdopodobnie po raz kolejny na zawody nie stawią się juniorzy Orła.

Działacze Włókniarza czynią starania, by w drużynie w miejsce kontuzjowanego Rafała Malczewskiego wystartował "gość".

Przypomnijmy, że "gościem" może być wyłącznie krajowy zawodnik młodzieżowy, który nie należy do kadry drużyny biorącej udział w tej samej grupie eliminacyjnej. Punkty przez niego zdobyte liczą się do zdobyczy punktowej drużyny, którą reprezentuje jako "gość".

Środowe zawody rozpoczną się o godzinie 17. Bilet normalny - 10 złotych. Bilet ulgowy - 5 złotych. Program zawodów - 2 złote.

Tabela III grupy MDMP:

Więcej o: