Mirosław Okoński odwiedził AEK Ateny na zgrupowaniu w Opalenicy. Wciąż go pamiętają

Profil greckiego klubu AEK Ateny poinformował o odwiedzinach Mirosława Okońskiego podczas zgrupowania zespołu w Opalenicy pod Poznaniem. Grecy doskonale pamiętają byłą gwiazdę Lecha Poznań, która reprezentowała ich barwy w latach 1989-1991

Na Twitterze zamieszczone zostało zdjęcie Mirosława Okońskiego podczas spotkania z Dusanem Bajeviciem, trenerem AEK Ateny w czasie gry "Okonia" w lidze greckiej, a dzisiaj dyrektorem i członkiem zarządu klubu. Poinformował nas o tym czytelnik, pan Karol Rogacki.

Dusan Bajević jest jednym z najbardziej cenionych przez Mirosława Okońskiego trenerów, z którymi pracował. Wraz z nim i byłym piłkarzem Lecha zdobył on z AEK Ateny mistrzostwo Grecji w 1989 roku. Okoński trafił tu z HSV Hamburg, po tym jak odrzucił ofertę belgijskiego Anderlechtu. Dusan Bajević sam był piłkarzem AEK na przełomie lat 70. i 80., a także reprezentantem Jugosławii. Jest bośniackim Serbem z Mostaru, który związał swoje życie z Grecją i klubem AEK.

Ateński klub przebywa na zgrupowaniu w Polsce, zatrzymał się w ośrodku w Opalenicy. Szykuje się do startu w rozgrywkach greckiej Superligi, do której wraca jako beniaminek po dwóch latach. W 2013 roku został karnie zdegradowany z ujemnymi punktami za problemy finansowe. Wrócił i 23 sierpnia rozpocznie sezon meczem z Platanias.

Lech Poznań miał się zmierzyć w sparingowym meczu z AEK Ateny, ale ze względu na problemy Kolejorza z kontuzjami mecz został odwołany. Grecy zagrali zatem z Koroną Kielce i wygrali 2:0.

źródło: Okazje.info

Więcej o: