Żużlowcy Falubazu w niedzielę o 17 liczą na wsparcie i rozsądek. Koniec gniazda kontrowersji!

Żużlowcy SPAR Falubazu Zielona Góra w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi zmierzą się z Unią Tarnów. Spotkanie na zielonogórskim torze rozpocznie się o godz. 17. Zawodnicy Falubazu, mając na uwadze fatalne zachowanie kilku chuliganów przed tygodniem (podczas meczu ze Spartą Wrocław wybiegli na tor w czasie wyścigu), oficjalnie zaapelowali do kibiców.

"Drodzy Kibice, przed nami kolejny ważny mecz, mecz, którego wynik może zadecydować o naszym awansie do play-off. Wspólnie z Wami pokazaliśmy, że potrafimy wyjść zwycięsko z wielu trudnych sytuacji. Chcemy to udowodnić także w meczu z Unią Tarnów, dlatego Falubazy liczymy na Wasze wsparcie i zachowanie zdrowego rozsądku. W ubiegłym tygodniu doszło bowiem do niespotykanej sytuacji. Było to skrajnie niebezpieczne zarówno dla nas, jak i osób, które pojawiły się na torze. Wierzymy, że tak ryzykowne zachowanie już się nie powtórzy. My, zawodnicy SPAR Falubazu chcemy na każdym meczu zapewnić Wam wspaniałe sportowe emocje na najwyższym poziomie. W niedzielę pojedziemy tak jak zawsze dla Was i liczymy, że pomożecie nam wygrać ten ważny mecz. Do zobaczenia przy W69. Żużlowcy SPAR Falubazu Zielona Góra".

Swoje oświadczenie wydali również kibice z grupy FNF02:

"Drodzy Kibice, informujemy, że do odwołania zawieszamy prowadzenie dopingu oraz organizacje opraw na meczach Falubazu przy Wrocławskiej. Na niedzielnym meczu nie zostanie zaprezentowana oprawa przygotowana na ten mecz, zdemontowaliśmy również stworzone kilka lat temu przez nas gniazdo. Jest to dla Nas bardzo trudna decyzja, ale reakcja trybun po ostatnim meczu dała nam do zrozumienia, że taki ruch jest konieczny. Jego skutki poznamy z czasem. Zawieszenie opraw i dopingu nie oznacza zawieszenia działalności kibicowskiej - w chwili obecnej skupimy się głównie na działaniu w mieście i kontynuowaniu malowania graffów. Osoby, które tworzyły oprawy, będą nadal uczęszczały na mecze Falubazu. Pieniądze ze zbiórek (notabene legalnych), które zostały przez nas niewykorzystane, zostaną przeznaczone na zakup farb do malowania. Materiał, który posiadamy, przekażemy szkolnym koordynatorom. Wszystkim tym, którzy stali po naszej stronie, serdecznie dziękujemy. W naszym klubie nigdy nie będzie miejsca dla osób nieszanujących barw i herbu klubowego - ideałów, dla których wiele osób poświęcało swoje życie prywatne, szkołę, rodzinę, pracę, po to, aby tworzyć razem Nasz ruch kibicowski. Z kibicowskim pozdrowieniem, FNF02".

Oświadczenia oświadczeniami, jedno jest jednak pewne: w niedzielę zawodnicy Falubazu dadzą z siebie wszystko, wyprują flaki, żeby pokonać tarnowskie "Jaskółki". A prawdziwi kibice z pewnością im w tym pomogą. Żużlowcy i trybuny przy W69 wystartują o godz. 17.

ATRAKCJE

Podczas meczu na najmłodszych kibiców czeka jak zwykle mnóstwo atrakcji w strefie Falubaziaka, znajdującej się za sektorem C. Nie zabraknie zadań plastycznych, jak kolorowanie falubazowych kolorowanek kredkami czy malowanie farbami dużych plakatów. Każdy będzie mógł poskakać na wielkim dmuchańcu oraz zmierzyć się w wyścigu kapsli na specjalnie przygotowanym torze żużlowym. To jednak nie koniec wyścigów w naszej strefie. Nowością będą wyścigi motorów na sznurkach. Podobnie jak na ostatnim meczu każdy, kto odwiedzi strefę, będzie mógł wziąć udział w akcji Odznaka Falubaziaka, wykonując swoją własną plakietkę, która weźmie udział w wakacyjnym konkursie. Dla zwycięzcy klub przewidział wspaniałą nagrodę.

Klub zaprasza wszystkich do zabaw pod hasłem "Falubaz Eko". Wspólnie z firmą Pentel każdy Falubaziak przygotuje swoją ekotorbę. Dzięki specjalnym kredkom kibice pomalują ekologiczne torby w falubazowe i żużlowe wzory. Każdy będzie mógł zabrać swoją torbę do domu, a dzięki wytrzymałości specjalnych pasteli wyprać ją i zabierać ze sobą na każdy mecz.

Na wszystkich, którzy odwiedzą strefę i wezmą udział w przygotowanych zabawach, czekają lody od firmy Nordis. Fanów odwiedzi nas również kontuzjowany zawodnik Falubazu Jarosław Hampel. Każdy będzie mógł życzyć mu osobiście szybkiego powrotu na tor. Szkolni koordynatorzy przygotują jak zwykle oprawę na sektorze rodzinnym C, w której wezmą udział wszystkie osoby posiadające tam miejsca. Tym razem odbędzie się ona podczas prezentacji zawodników, a nie tak jak dotychczas po czwartym wyścigu.

SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA - UNIA TARNÓW

Niedziela - godz. 17, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

SPAR Falubaz Zielona Góra 9. Grzegorz Walasek, 10. Jarosław Hampel, 11. Andreas Jonsson, 12. Darcy Ward, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Krystian Pieszczek.

Unia Tarnów 1. Martin Vaculik, 2. Artur Mroczka, 3. Leon Madsen, 4. Kenneth Bjerre, 5. Janusz Kołodziej, 6. Ernest Koza.

SASZA PALIŁ MARIHUANĘ I WPADŁ. NIE POMOŻE JUŻ FALUBAZOWI

CHULIGANOWI GROZI 5 LAT WIĘZIENIA. KLUBOWI GRZYWNA I ZAMKNIĘCIE STADIONU

FALUBAZ POKONAŁ SPARTĘ. SZKODA, ŻE DOBRY MECZ POPSULI CHULIGANI

DARCY WARD W FALUBAZIE. "PRZEPRASZAM ZA PODEPTANY SZALIK"

PATRYK DUDEK WRÓCI DO ŚCIGANIA 9 SIERPNIA

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: