Puchar Polski. Wysoka porażka Siarki Tarnobrzeg

Na I rundzie przygodę z Pucharem Polski zakończył zespół Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora w sobotę przed własną publicznością przegrali z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 1:4.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mecz w Tarnobrzegu tak na dobrą sprawę rozstrzygnął się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Do przerwy goście zdobyli cztery gole i mogli spokojnie kontrolować spotkanie. Festiwal strzelecki rozpoczął w 16. minucie Łukasz Kosakiewicz. Za chwilę było już 2:0 dla Chojniczanki. Podwyższył Paweł Zawistowski, który wykorzystał podanie Rafała Grzelaka. Nie minął kwadrans, a Paweł Pawlus musiał po raz trzeci wyciągać piłkę z siatki. Po raz drugi w tym meczu pokonał go Kosakiewiecz. Asystę przy tym trafieniu zaliczył znany z występów m.in. z Lecha Poznań Tomasz Mikołajczak. Napastnik skorzystał z błędu Tomasza Przewoźnika, dograł do Kosakiewicza, a ten z kilku metrów skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarzy w pierwszej połowie dobił Grzelak, który wykorzystał kolejną kontrę i celnym uderzeniem zdobył czwartą bramkę dla Chojniczanki.

Swoje szanse przed przerwą mieli też siarkowcy. Skuteczność zawiodła jednak u Macieja Domańskiego i Szymona Martusia. Pierwszy z nich nie zdołał jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z Dominikiem Hładunem. Martuś z kolei fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście kontrolowali grę wyczekując swoich szans na kolejne bramki. Miejscowi z kolei próbowali uratować honor i przynajmniej raz pokonać bramkarza Chojniczanki. Tuż po przerwie dobrą okazję po raz kolejny zmarnował Domański, który znów przegrał pojedynek z Hładunem. Kilka minut później mogło być z kolei 5:0 dla przyjezdnych. Mikołajczaka zatrzymał jednak Pawlus, który popisał się świetną interwencją.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończyć się zwycięstwem Chojniczanki 4:0, honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Domański. Pomocnik wreszcie dopiął swego i ładnym uderzeniem od poprzeczki z 16. metrów ustalił wynik spotkania.

Bramki: Domański (81.) - Kosakiewicz (16., 35.), Zawistowski (20.), Grzelak (45.)

Siarka: Pawlus - Nadolski, Kościelny, Waleńcik (46. Więcek Ż), Przewoźnik (80. Mandzelowski) - Chłoń, Stefanik, Stępień, Korzępa (71. Koczon), Domański - Martuś. Chojniczanka: Hładun - Biernat, Garbacik (81. Czerwiński), T. Lisowski, W. Lisowski - Grzelak, Niedziela (62. Rogalski), Zawistowski, Kosakiewicz, Bartoszewicz - Mikołajczak (71. Rybski).