Jarosław Araszkiewicz po losowaniu: "Czuję się jak po karnym z FC Barceloną. Wszystkich przepraszam"

Były piłkarz Lecha Poznań Jarosław Araszkiewicz, człowiek na co dzień bardzo pogodny i o wielkim poczuciu humoru, teraz jest przybity. Wszystko przez losowanie Pucharu Polski, podczas którego jego błąd spowodował zamieszanie

Jarosław Araszkiewicz zwyczajnie się pomylił. Pomylił zapisane na kartce do losowania cyfry "6" i "9". Były one oznaczone jedynie logo PZPN, które losujący trzymał do góry nogami i tego nie zauważył. - Gdyby przy szóstce i dziewiątce była kropka, którą zwyczajowo się stawia, by je rozpoznać, pewnie bym się nie pomylił. A tak popełniłem błąd - mówi były piłkarz Lecha, pięciokrotny mistrz Polski.

Lechita losował drabinkę Pucharu Polski wraz z Dariuszem Dziekanowskim, niegdyś piłkarzem m.in. Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Obydwaj zdobywali kiedyś to trofeum - Jarosław Araszkiewicz dwukrotnie, a Dariusz Dziekanowski - trzykrotnie. Podczas losowanie Dariusz Dziekanowski ciągnął karteczki z nazwami klubów, Jarosław Araszkiewicz - z pozycją, pod którą należało je umieścić w drabince.

Pogodny na co dzień, niezwykle zabawny i sypiący anegdotami, teraz jest wyraźnie przybity. - Przejąłem się bardzo i jestem zdołowany - przyznaje. - Głupio mi za ten błąd. Biorę to na klatę i wszystkich przepraszam, PZPN, Polsat, wszystkich uczestników. No pomyliłem się, co zrobić... Stało się.

Jak dodaje Jarosław Araszkiewicz, na Stadionie Narodowym nie było nerwowej atmosfery po tym losowaniu. - Przychodzili przedstawiciele klubów, by skomentować losowanie, powiedzieć, że albo dobrze wylosowałem, albo źle. Dopiero po jakimś czasie się dowiedziałem, jakie są komentarze. Źle się z tym czuję, naprawdę wszystkich przepraszam za mój błąd. Czuję się teraz jak po rzucie karnym, którego nie strzeliłem FC Barcelonie - dodał.

Ten rzut karny z meczu w listopadzie 1988 roku przyczynił się do tego, że Lech Poznań nie wyeliminował FC Barcelony, ale przegrał nią właśnie po konkursie jedenastek. Pudłowali wówczas w Kolejorzu: Jarosław Araszkiewicz, Bogusław Pachelski i Damian Łukasik.

źródło: Okazje.info

Więcej o: