Tour de Pologne. Lech Piasecki zwraca uwagę na specyfikę katowickiego etapu

Etap z metą w Katowicach jest krótki. 166 km to dla kolarza zawodowego nie jest wiele. Ale jest specyficzny: ma ogromną ilość zakrętów - mówi mistrz świata z 1985 roku, dziś dyrektor sportowy Tour de Pologne.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

4 sierpnia odbędzie się III etap 72. Tour de Pologne. Etap w całości przebiega przez województwo śląskie. Start w Zawierciu, meta - w Katowicach. Kolarze przejadą przez Zawiercie, Siewierz, Miasteczko Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary, Chorzów i Siemianowice.

To nie będzie łatwa trasa dla peletonu. Mnóstwo zwężeń i zakrętów powoduje, że kolarze będą musieli uważać. W samych Tarnowskich Górach do zabezpieczenia będzie 90 skrzyżowań.

- To jeden z najtrudniejszych etapów do zabezpieczenia na TdP. Dlatego podziękowania dla służb mundurowych, przed nimi dużo pracy - mówi Piasecki.

Dyrektor sportowy TdP nie ma swojego faworyta w tegorocznym wyścigu, ale cieszy się, że coraz więcej do powiedzenia mają Polacy. - Dużo może zdziałać Michał Kwiatkowski, który wycofał się z Tour de France. Być może nawet wygrać klasyfikację generalną - uważa Piasecki.

72. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w Warszawie, a zakończą w Krakowie. Transmisje w Eurosporcie 2.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.