Cracovia - Wisła Kraków. Derby przy Kałuży prawie na remis

Już w piątek 190. derby Krakowa (godz. 20.30, relacja na krakow.sport.pl). Cracovia po raz 35. będzie gospodarzem meczu z Wisłą Kraków na poziomie ekstraklasy. Historia podpowiada, że mecz może być bardzo wyrównany.

Cracovia 34. razy była gospodarzem derbów w meczach ekstraklasy. Po raz pierwszy obie drużyny na najwyższym poziomie spotkały się w 1928 roku. Zespół z ul. Kałuży wygrał wtedy 2:1. Łącznie w 87-letniej historii ekstraklasowych derbów na stadionie Cracovii gospodarze zwyciężali 12 razy. 11 razy wygrywali goście, tyle samo razy padł remis.

Wyrównane były również ostatnie pojedynki krakowskich zespołów. Po powrocie do ekstraklasy w 2004 roku Cracovia dziesięciokrotnie gościła Wisłę. Pierwszy mecz 1:0 wygrali goście. Kibice zespołu z ul. Kałuży na zwycięstwo musieli poczekać do 6 listopada 2011 roku. Wtedy gospodarze wygrali 1:0 po bramce Koena van der Biezena. Zwycięstwem Cracovii zakończył się jeszcze tylko ostatni mecz przy Kałuży we wrześniu poprzedniego roku.

Oprócz tego w dziesięciu ostatnich derbowych spotkaniach na stadionie Cracovii padło pięć remisów, trzy razy wygrała Wisła. Historia ostatnich meczów nie pozwala też spodziewać się w piątek gradu bramek. Po powrocie Cracovii do ekstraklasy w derbach przy Kałuży padło tylko 15 goli.

Kto wygra derby Krakowa?
Więcej o: