Komisja Ligi w sprawie faulu Abdula Aziza Tetteha: Nie możemy interweniować

W meczu ligowym między Lechem Poznań a Pogonią Szczecin brutalny atak Abdula Aziza Tetteha na nogę Takafumiego Akahoshiego spowodował kontuzję Japończyka. Sprawa trafiła pod obrady Komisji Ligi, ale ta poinformowała, że nie może interweniować

Przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec skomentował sytuację z meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin. W komentarzu czytamy:

"Komisja Ligi na dzisiejszym posiedzeniu zapoznała się między innymi ze sprawą starcia pomiędzy zawodnikiem Lecha Poznań Abdulem Azizem Tettehem a piłkarzem Pogoni Szczecin Takafumim Akahoshim w meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy. Sytuacja ta była szeroko dyskutowana publicznie bezpośrednio po meczu oraz w ostatnich dniach.

W związku z tym zdarzeniem chciałbym przypomnieć, że zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi ma możliwość nałożenia kary dyskwalifikacji na zawodnika wyłącznie w przypadku, gdy zdarzenie znajdowało się poza polem widzenia zespołu sędziowskiego. Komisja Ligi uzupełnia działania sędziów tam, gdzie nie mogą oni podjąć decyzji, bo nie widzieli sytuacji. Ponadto Komisja jedynie we wskazanych w Regulaminie Dyscyplinarnym przypadkach rozpoznaje odwołania od decyzji sędziowskich (jak upomnienie czy wykluczenie), a i to tylko przy pozytywnej co do odwołania opinii Kolegium Sędziów PZPN.

W sprawie starcia z udziałem zawodników Lecha i Pogoni Komisja zwróciła się do Kolegium Sędziów PZPN. W przesłanej odpowiedzi Przewodniczący KS PZPN potwierdził, że sędzia widział zdarzenie, w którym brali udział zawodnicy Tetteh i Akahoshi".

Jak poinformował trener Pogoni Szczecin Czesław Michniewicz, japoński piłkarz ma złamanie kłykcia bocznego kości piszczelowej.

Więcej o: