Trener Maciej Skorża: Karol Linetty nie powiedział nam o swoim mięśniu

- Będziemy kładli nacisk na lepszą komunikację. Karol Linetty nie powiedział nam o tym, że ma przeciążony mięsień. Nie powiedział, bo chciał grać - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża

Karol Linetty i Dawid Kownacki nabawili się w pierwszym meczu z FK Sarajevo kontuzji. - To dwie różne historie - mówi Maciej Skorża. - W wypadku Dawida Kownackiego trudno mówić o jakiejś podatności. Zderzył się z rywalem, nieszczęśliwie lądował. Miał wstrząśnienie mózgu i uraz stawu skokowego. To poważna sprawa, muszę się liczyć z tym, że przerwa potrwa miesiące. Mocno jednak liczę na to, że jeszcze w tej rundzie zobaczymy go na boisku.

Trener Maciej Skorża dodał, że w wypadku Karola Linettego mamy do czynienia z inną sytuacją. Młody lechita nabawił się urazu mięśnia. Jak mówi szkoleniowiec Kolejorza, Karol Linetty zataił fakt przeciążenia mięśnia. Zrobił to, bo chciał grać. - Komunikacja musi być lepsza. Piłkarze muszą mówić o takich rzeczach - stwierdził Maciej Skorża.

Karol Linetty wkrótce powinien być gotowy do gry. Niewykluczone, że znajdzie się w kadrze już na mecz z FK Sarajevo. Na szczęście bowiem nie zerwał mięśnia, jedynie go naciągnął.

Więcej o: