Bike Atelier MTB Maraton już w niedzielę w Dąbrowie Górniczej!

W niedzielę w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 2. etap Bike Atelier MTB Maratonu. Rowerzyści będą rywalizować na malowniczej trasie w rejonie Pustyni Błędowskiej i Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

- Trasa jest bardzo zróżnicowana. Zawodnicy będą mieli do pokonania kilka wzniesień, trochę piaszczystego i trochę podmokłego terenu. Można się spodziewać także wielu singletracków położonych malowniczo wzdłuż dwóch rzek: Białej Przemszy i Białej - mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu. Leśniewski zwraca uwagę na dobór ogumienia, który może być kluczowy podczas Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej. - Ze względu na piaszczysty teren proponuję założyć dość szerokie opony: 2,1" czy nawet 2,3". Pomogą one również na kilkukilometrowym podmokłym fragmencie trasy - radzi organizator.

Rowerzyści mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 25,9-km Hobby bądź 63,2-km Pro. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat mogą się ścigać na dystansie ok. 2 km, a najmłodsi wziąć udział w zawodach na rowerkach biegowych. Wszyscy, którzy startowali w pierwszym Bike Atelier Maratonie 7 czerwca w Katowicach, nie muszą rejestrować się ponownie, aby ścigać się w Dąbrowie Górniczej. Wystarczy, że dokonają wcześniej opłaty startowej i potwierdzą swoją obecność w biurze zawodów.

Debiutanci powinni zarejestrować się na bikeateliermaraton.pl.

Start i meta, a także biuro zawodów, będą się znajdować na Eurocampingu w Błędowie, dzielnicy Dąbrowy Górniczej.

Patronami medialnymi Bike Atelier MTB Maratonu są "Gazeta Wyborcza", "bikeBoard", Radio Zet Gold oraz mtb-xc.pl.

Więcej o: