Ruch Chorzów. Były reprezentant Polski Marcin Kuś zakończył karierę

Obrońca Marcin Kuś z powodów zdrowotnych zakończył karierę. Jego ostatnim klubem był Ruch Chorzów.

33-letni zawodnik po raz ostatni w ekstraklasie zagrał dla Ruchu w październiku 2014 roku w meczu Ruchu z Górnikiem Zabrze (1:2). Potem z powodu kontuzji długo pauzował, a pod koniec rundy wiosennej zagrał tylko w rezerwach Ruchu.

- Po konsultacjach lekarskich stwierdziłem, że nadszedł mój czas. Nie chciałem nikogo zwodzić i trenować na pół gwizdka. Nie mógłbym oszukiwać innych, wiedząc, że nie jestem w stu procentach zdrowy. Wprowadzić kogoś w błąd, byle tylko jeszcze coś zarobić? Nie umiałbym tak - mówi Kuś, który jest wychowankiem Polonii Warszawa, z którą w 2000 roku zdobył mistrzostwo Polski, a rok później Puchar Polski. Reprezentował także barwy Lecha Poznań, angielskiego Queens Park Rangers FC, rosyjskiego Torpedo Moskwa, Korony Kielce i tureckiego Istanbul Büyüksehir, Cracovii oraz - w poprzednim sezonie - Ruchu.

Kuś na swoim koncie ma 7 występów w reprezentacji Polski w latach 2002-2008. Wszystkie gry były towarzyskie.

- Chcę zostać przy piłce. Na pewno jednak nie jako trener zespołów seniorskich. Chętnie popracuję natomiast z młodzieżą. Na razie cieszę się tym, że nareszcie mogę pobyć z rodziną - dodaje piłkarz.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

źródło: Okazje.info

Więcej o: