Przedstawiciele Dragona Radom z wyższymi stopniami w karate

W Krakowie odbył się 42 Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin. Dragon Fight Club Radom reprezentowali na na tym zgrupowaniu Mirosław Guzik, Łukasz Guzik, Iwona Guzik oraz Leszek Dorosz.

Do Krakowa przyjechało ponad 200 uczestników z Czech, Estonii, Hiszpanii, Iranu, Niemiec, Mołdawii i Polski. Zajęcia prowadzili m.in. prezydent EKF shihan Antonio Pinero (8 dan) oraz shihan Javier Lezcano, mistrz Świata w kata oraz mistrz Europy w kumite.

- Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka, ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka, shihan Zdzisław Niedźwiedź, shihan Witold Stolarczyk, shihan Krzysztof Dubiel, shihan Henryk Orzechowski - informował Łukasz Guzik, z radomskiego klubu.

W ramach obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie kyu i dan. Głównym egzaminatorem był shihan Antonio Pinero. No i dwóch reprezentantów Dragona: Łukasz Guzik i Leszek Dorosz pod okiem wybitnego nauczyciela karate kyokushin zdali na wyższe stopnie mistrzowskie (obaj uzyskali 2 dan).