Możdżonek i Ruciak w Olsztynie trenowali z dziećmi [FOTO]

Po trzyletniej przerwie akcja ?Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem?, która organizowana jest z myślą o dzieciach, wróciła do hali Urania. Co ciekawe, to właśnie tu obecny środkowy reprezentacji Polski rozpoczynał swoją przygodę z wielkim sportem.

Ponad 130 dzieci w wieku 9-16 lat wzięło udział we wtorkowych zajęciach prowadzonych przez Marcina Możdżonka. - Robimy to po to, by zachęcić je do jakiegokolwiek ruchu. W obecnych czasach to jest poważny problem - mówi wychowanek AZS-u Olsztyn, który od przyszłego sezonu będzie grał w zespole Cuprum Lubin. - Nadwaga, otyłość to terminy, które nie są obce naszemu społeczeństwu. Dzieci mają z tym coraz większy kłopot, a dobrowolne zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego, niestety, są coraz częstsze. Mamy nadzieję, że właśnie poprzez siatkówkę młodzież zacznie się ruszać. To w końcu sport, na którym ja najlepiej się znam.

Podczas treningu w hali Urania, maluchy z uwagą śledziły wszystkie wskazówki przekazywane im przez siatkarskiego mistrza. Dodatkową atrakcją był dla nich udział innego utytułowanego zawodnika Michała Ruciaka, także reprezentanta Polski, który przed laty stanowił o sile tutejszej drużyny (AZS Olsztyn, 2004-2008).

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w treningu wspólnie z Marcinem - podkreślał Ruciak. - Liczę, że będzie to dobra zabawa, a dzieci będą zadowolone. To w końcu z myślą o nich odbywają się te zajęcia. Dla nich to będzie trochę dodatkowego ruchu. Kto wie, może zakochają się w tej dyscyplinie, a w przyszłości będą ćwiczyć siatkówkę lub nawet reprezentować nasz kraj.

Tegoroczna edycja siatkarskich zajęć jest czwartą w historii organizowaną razem z Fundacją Citius Altius Fortius. Okazję, by poćwiczyć z Marcinem Możdżonkiem, będą mieli mieszkańcy zaledwie czterech miast, prócz Olsztyna, także Warszawy (w środę), Płocka (w piątek) oraz Gdyni (w niedzielę). Impreza kierowana jest do dzieci w wieku 9-13 lat, ale swoich sił w siatkówce spróbować będę mogli także ich starsi koledzy i koleżanki (12-16 lat). W każdych zajęciach bierze udział maksymalnie 130 osób (decyduje kolejność zgłoszeń), a jedynym wymogiem uczestnictwa jest wcześniejsze wypełnienie formularza na stronie fundacja-caf.pl.

Marcina Możdżonka nie trzeba nikomu przedstawiać. Na swoim koncie ma tytuł mistrza świata wywalczony w 2014 roku, a także złote i brązowe medale mistrzostw Europy czy Ligi Światowej. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w AZS-ie Olsztyn, gdzie występował do 2008 roku. Potem z powodzeniem bronił barw Skry Bełchatów (do 2012), Zaksy Kędzierzyn-Koźle (do 2014), a ostatnio był zawodnikiem tureckiego Halkbank Ankara.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: