Lech Poznań - FK Sarajevo. Karol Linetty jednak zagra w rewanżu z Bośniakami?

- Kasper Hamalainen i Gergo Lovrencsics są zdrowi i znajdą się w środę w kadrze meczowej - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża przed spotkaniem z FK Sarajevo. Rewanżowy pojedynek o awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów w środę o godz. 20.45 w Poznaniu, relacja na żywo w sport.pl.

Lech Poznań przegrał w pierwszej kolejce ekstraklasy z Pogonią Szczecin (1:2), głównie dlatego, że nie mógł liczyć na sześciu podstawowych graczy. Dwóch zawodników jeszcze przez dłuższy czas nie będzie brana pod uwagę przy ustalaniu składu - to Paulus Arajuuri i Dawid Kownacki.

Na wtorkowy trening wyszli już jednak Kasper Hamalainen, Tomasz Kędziora i Gergo Lovrencsics oraz Karol Linetty. Ten ostatni, który nabawił się kontuzji mięśnia w Sarajewie, ćwiczył jednak indywidualnie pod okiem fizjoterapeuty Marcina Lisa. Występ reprezentanta Polski w środę wydawał się wykluczony, tymczasem trener Maciej Skorża mówi: - W przypadku Tomka Kędziory i Karola Linettego czekamy na rozwój wypadków. Obaj wezmą udział w środowym rozruchu i wtedy zdecydujemy, czy będą mogli zagrać przeciwko FK Sarajevo.

Co innego Kasper Hamalainen (leczył ostatnio infekcję) i Gergo Lovrencsicsem, który jest po artroskopii kolana i ćwiczy już od paru dni. - Są zdrowi i znajdą się w środę w kadrze meczowej - zapowiada trener mistrzów Polski.

Lech Poznań będzie bronił w środę zaliczki 2:0 z pierwszego meczu w stolicy Bośni i Hercegowiny.

Więcej o: