Wisła Kraków odpowiada na żale kibica

Po meczu Wisły z Górnikiem Zabrze (1:1) napisał do nas jeden z rozżalonych kibiców krakowskiego klubu.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plPan Tomasz, fan Wisły, narzekał, że stał długo w kolejce po bilety, bo klub nie zorganizował dodatkowych kas. Jego zdaniem z tego powodu wielu kibiców zrezygnowało z wejścia na stadion, a on sam w godzinie rozpoczęcia spotkania był dopiero w połowie kolejki.

Rozżalony kibic poprosił, by zadać przedstawicielom Wisły trzy pytania. Zrobiliśmy to, a dziś publikujemy odpowiedzi klubu.

Czy klub stać (w obecnej sytuacji finansowej) na rezygnację z kilkunastu tysięcy zł przychodu z dnia meczowego?

- W nawiązaniu do opisywanej przez Pana sytuacji prosimy zwrócić uwagę na to, że sprzedaż biletów na mecz z Górnikiem Zabrze rozpoczęła się w Internecie 7 lipca, zaś w Strefie Kibica 10 lipca 2015 roku, a więc odpowiednio dziesięć i siedem dni przed spotkaniem z drużyną z Zabrza. Wisła Kraków podjęła już działania mające na celu wdrożenie różnorodnych form zaopatrywania się w wejściówki, bez względu na to, czy są biletem, czy wynikają z posiadania karnetu. Przygotowaliśmy dodatkową ofertę, aby zachęcić kibiców do wcześniejszego zakupu biletów na spotkania przy R22, dzięki której kibic Wisły decydujący się na zakup wejściówki od momentu rozpoczęcia sprzedaży do 48 godzin przed datą rozegrania meczu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana na pojedynczy bilet otrzyma 15% rabatu! Jeśli zaś postanowi kupić bilet po tym okresie, ale nie później niż o północy w przeddzień spotkania, to za wejściówkę zapłaci 10% mniej! Ta oferta cenowa dotyczy zarówno sprzedaży biletów on-line, jak i w Strefie Kibica! Rozumiemy, że niektórzy kibice Białej Gwiazdy nie mają możliwości zakupu biletu przez Internet lub w dniach poprzedzających mecz, dlatego w komunikatach dotyczących sprzedaży biletów zwracamy się zawsze z prośbą o jak najwcześniejsze zakupienie wejściówki w dniu meczu, a nie tuż przed rozpoczęciem spotkania. Ponadto zachęcamy wszystkich kibiców Białej Gwiazdy do zakupu karnetu, co pozwala oszczędzić nie tylko Państwa pieniądze, ale także i czas.

Czy nie można w dniu meczu uruchomić dodatkowych punktów sprzedaży biletów?

- Z powodu ograniczeń infrastrukturalnych Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana nie ma takiej technicznej możliwości. W dniu meczu przy Reymonta 22 otwarty jest komplet stanowisk, czyli 11 kas do zakupu karnetów oraz biletów. Taka ilość kas przy rozłożeniu sprzedaży pomiędzy internetowy serwis biletowy a Strefę Kibiców pozwala uniknąć kolejek, co pokazały m.in. topowe mecze z Cracovią. Raz jeszcze apelujemy do wszystkich fanów Białej Gwiazdy o korzystanie z możliwości zakupu karnetów oraz biletów za pośrednictwem serwisu bilety.wisla.krakow.pl.

Czemu zakupu biletu przez Internet można dokonywać tylko do dnia poprzedzającego mecz, a nie na kilka godzin przed?

- Ten sposób nabycia biletów lub karnetów wiąże się z procedurami dokonywania przelewów i księgowaniem wpłat. Każdy, kto posiada konto w banku, wie, że data i godzina transakcji nie zawsze jest równoznaczna z przeprowadzeniem całego procesu rozliczenia, zwłaszcza gdy następuje w weekendy, stąd margines całodobowy.

Więcej o: