Pierwsze bramki Ewy Pajor dla VfL Wolfsburg. I to od razu cztery!

Piłkarka reprezentacji Polski Ewa Pajor, która właśnie przeniosła się z Medyka Konin do VfL Wolfsburg, zdobyła cztery bramki dla swojej nowej drużyny. ?Wilczyce? wygrały z VfB Oedelum aż 31:0!

Ewa Pajor zagrała dla VfL Wolfsburg już w ubiegłotygodniowym sparingu z Lillestroem SK (1:1), gdy zagrała przez pierwsze 45 minut. Teraz znów wyszła w pierwszym składzie, ale rywalem był o wiele niżej notowany zespół VfB Oedelum. Drużyna z miasta Volkswagena przyjechała tam w gości, by uczcić obchody 70-lecia powstania klubu. Jej pojawienie się ściągnęło w okolice boiska ponad tysiąc widzów.

Publiczność zobaczyła absolutnie jednostronne widowisko, w którym wicemistrzynie Niemiec już do przerwy zdobyły czternaście bramek. W drugiej dołożyły jeszcze siedemnaście. Skończyło się na wyniku 31:0.

Dziewięć goli strzeliła w tym spotkaniu Belgijka Tessa Wullaert, pięć Niemka Julia Simić, a cztery Ewa Pajor, która, co zauważyli obserwatorzy, gra z numerem 17 i zdobyła bramkę właśnie numer 17 w sparingu. Polka zagrała tym razem cały mecz. Warto jednak podkreślić, że niemiecki zespół nie trenuje jeszcze w najmocniejszym składzie, bo wolne mają zawodniczki, które grały w czerwcowych mistrzostwach świata w Kanadzie.

- To była dla nas odskocznia od codziennych treningów. Taka pozytywna zmiana - stwierdził trener "Wilczyc" Ralf Kellermann.

Wfl Wolfsburg ogłosił już, że po obozie w Austrii w pierwszej połowie sierpnia zespół zagra mecz kontrolny z Paris St. Germain, czyli finalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzyń. Do pojedynku dojdzie 23 sierpnia w Wolfsburgu. Bramkarką francuskiego zespołu jest Polka Katarzyna Kiedrzynek.

źródło: Okazje.info