Liga Światowa. Lyneel ze złotem, Jaeschke brązowy. Polacy bez medalu

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii stanęło na podium tegorocznych finałów w Lidze Światowej. Niestety, reprezentacja Polski, w której grało trzech resoviaków, zajęła dopiero czwarte miejsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Polacy najpierw przegrali półfinał z Francją 2:3, a później 0:3 mecz o brązowy medal z USA. Amerykanie, w barwach których grał Thomas Jaeschke, nowy siatkarz Asseco Resovii, przegrali wcześniej półfinał z Serbią 2:3, a w finale Francja, w barwach której gra Julien Lyneel, kolejny z nowych zawodników mistrzów Polski, pokonała 3:0 Serbię.

Julien Lyneel nie pograł jednak w tym turnieju, bowiem zgłoszony był do niego jako drugi libero. Jaeschke natomiast pojawił się na boisku w półfinale. Przyjmujący Asseco Resovii zdobył 20 punktów, przy aż 61-procentowej skuteczności ataku. Do tego dołożył dwa bloki i asa. Zaliczył też dwanaście obron, najwięcej z całego zespołu, a w przyjęciu perfekcyjnym miał 30-procentową skuteczność. W meczu o 3. miejsce nie pojawił się na boisku.

W ekipie Polaków grało trzech siatkarzy Asseco Resovii, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek. Cała trójka rozpoczęła w wyjściowym składzie półfinał z Francją. Drzyzga rozgrywał niemal przez cały mecz, ale punktów nie zdobył. Piotr Nowakowski zanotował na swoim koncie 11 punktów, przy 82-procentowej skuteczności ataku. Do tego zaliczył też dwa bloki. Kurek z kolei był najskuteczniejszym graczem biało-czerwonych, z 28 punktami na koncie. W ataku miał 49-procentową skuteczność, do tego dołożył trzy bloki.

Pojedynek o brąz trójka resoviaków zaczęła także w wyjściowym składzie, ale do końca wytrwał tylko Piotr Nowakowski. Fabian Drzyzga został zmieniony już w pierwszym secie, Bartosz Kurek w drugim. Drzyzga zakończył swój występ bez punktu, Kurek zdobył ich tylko trzy, przy zaledwie 25-procentowej skuteczności ataku. Nowakowski natomiast zdobył 6 punktów, mając 50-procentową skuteczność ataku i trzy bloki.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: