Złoty Puchar CONCACAF. Panama i Luis Henriquez awansowali do półfinału

Luis Henriquez, reprezentant Panamy i były gracz Lecha Poznań, awansował ze swoją drużyną do półfinału Złotego Pucharu CONCACAF - najbardziej prestiżowych rozgrywek w strefie Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Panama wygrała w ćwierćfinale z Trynidadem i Tobago po rzutach karnych

Ćwierćfinały Złotego Pucharu CONCACAF były bardzo dramatyczne. Jedynie Stany Zjednoczone wysoko pokonały Kubę 6:0. Jamajka wygrała z Haiti zaledwie 1:0, a Meksyk ograł 1:0 Kostarykę po rzucie karnym strzelonym już w czwartej minucie doliczonego czasu dogrywki! Karny został podyktowany z kapelusza.

Dramatyczny był także mecz Panamy z Trynidadem i Tobago. Panamczycy prowadzili do przerwy po golu Luisa Tejady, ale w 53. minucie wyrównał Kenwyn Jones z Trynidadu. Po dogrywce oba zespoły strzelały bardzo długą serię rzutów karnych, w których lepsi byli finaliści poprzedniej edycji Złotego Pucharu - zespół Panamy. Pomylił się trzy razy, a piłkarze Trynidadu i Tobago - cztery. Panama wygrała rzuty karne wynikiem 9:8.

W meczu z Trynidadem i Tobago nie zagrał w ogóle Luis Henriquez, ukarany czerwoną kartką w spotkaniu z Hondurasem . Panama grała trójką obrońców.