Lech Poznań potwierdza: Od 6 do 12 tygodni przerwy Dawida Kownackiego

Potwierdziły się złe informacje w sprawie kontuzji Dawida Kownackiego z Lecha Poznań. Piłkarz ma uszkodzony staw skokowy i w czwartek przejdzie zabieg. - Rehabilitacja i powrót do gry zajmą mu od 6 do 12 tygodni - mówi dr Andrzej Pyda.

Dawid Kownacki wylądował w szpitalu w Sarajewie jeszcze w trakcie meczu Lecha Poznań z mistrzami Bośni i Hercegowiny. Zderzył się wówczas głowami z obrońcą gospodarzy Milanem Stepanovem. - Podczas upadku, gdy dostał w głowę, Dawid nieszczęśliwie wykręcił staw skokowy, doszło do skręcenia, urazu więzadłowego i drobnego urazu kostnego - mówi w materiale Lech TV dr Andrzej Pyda, lekarz "Kolejorza".

Okazało się, że uraz młodego skrzydłowego mistrzów Polski jest poważny i Dawid Kownacki na meczu z Pogonią Szczecin poruszał się o kulach i w specjalnym bucie usztywniającym nogę. Wcześniej przeszedł badania, które są jednoznaczne - piłkarz musi przejść zabieg. - Będzie trzeba przeprowadzić zabieg, który oczyści uszkodzone struktury i je naprawi. Polega to na odtworzeniu ciągłości więzadeł i usunięciu fragmentu kostki, która się ukruszyła - wyjaśnia lekarz.

Zawodnik położy się na stół w czwartek w poznańskiej klinice Rehasport. - Rehabilitacja i powrót do gry zajmą mu od 6 do 12 tygodni - mówi Andrzej Pyda.

Więcej o: