Pewne zwycięstwo FC Basel na rozpoczęcie sezonu. Potencjalny rywal Lecha Poznań jest w formie

Zespół FC Basel, potencjalny przeciwnik piłkarzy Lecha Poznań, pokonał 2:0 FC Vaduz w pierwszej kolejce sezonu szwajcarskiej ekstraklasy.

Mistrzowie Szwajcarii zmierzyli się w niedzielę z FC Vaduz, które w poprzednim sezonie zajęło przedostatnie miejsce w ekstraklasie Helwetów, ale gra w eliminacjach do Ligi Europejskiej, gdyż zdobyło Puchar Liechtensteinu. Gracze Vaduz właśnie rozprawili się 3:1 z dobrze znaną kibicom Lecha Poznań ekipą Kalju Nomme.

W pojedynku rozegranym na stadionie St. Jakob Park w Bazylei gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie po golu z rzutu karnego. Zdobywcą trafienia był Argentyńczyk Matias Emilio Delgado. W 80. minucie wynik na 2:0 ustalił japoński napastnik Yoichiro Kakitani.

Szwajcarski zespół wydaje się w niezłej formie na progu sezonu. W ostatnich dwóch sparingach zwyciężył 3:2 PSV Eindhoven, a 2:1 pokonał Bayer Leverkusen.

Lech Poznań zmierzy się z FC Basel w eliminacjach do Ligi Mistrzów, jeśli wyeliminuje FK Sarajevo. W pierwszym meczu, który we wtorek odbył się w stolicy Bośni i Hercegowiny, poznaniacy wygrali 2:0. Rewanż zaplanowano na środę na godz. 20.45 na stadionie przy ul. Bułgarskiej.