Piotr Dziewicki nowym trenerem MKS Ciechanów

Były szkoleniowiec Polonii Warszawa znalazł nowego pracodawcę. Od nowego sezonu poprowadzi czwartoligowy MKS Ciechanów. - To bardzo ciekawy projekt, bo prócz pierwszej drużyny zajmę się także rozwojem klubowej akademii - mówi trener.

Piotr Dziewicki podpisał z drużyną z Ciechanowa roczny kontrakt. - Po sezonie zastanowimy się, co dalej. Póki co cieszę się, bo przede mną mnóstwo nowych wyzwań. Wracam do zawodu trenera, a ta praca sprawia mi ogromną przyjemność - mówi trener.

Dziewicki przez ostatni rok nie pracował w żadnym klubie. Wcześniej prowadził Polonię. Z reaktywowanymi w czwartej lidze "Czarnymi Koszulami" zdobył 80 punktów i awansował stopień wyżej. Skonfliktowany z działaczami odszedł po pierwszej kolejce trzecioligowego sezonu.

W Ciechanowie Dziewicki zajmie się nie tylko zespołem seniorów, ale i rozwojem akademii. - Mam pomysły ewentualnych zmian. W Ciechanowie, czyli dość dużym mieście, w szkółce piłkarskiej trenuje tylko 170 dzieci. Myślę, że wiem, jak można tę liczbę powiększyć i jak polepszyć jakość naszej pracy z dziećmi i młodzieżą - mówi szkoleniowiec. I dodaje: - Najistotniejszą sprawą będzie jednak utrzymać zespół w IV lidze. Wiemy, jakie miejsce klub zajął w ostatnim sezonie, i chcemy to poprawić. A w perspektywie kolejnego sezonu być może powalczyć o awans do trzeciej ligi.

Pierwsza kolejka czwartoligowego sezonu zostanie rozegrana 8 i 9 sierpnia. Debiut Dziewickiego przypadnie w wyjazdowym meczu z Wkrą Bieżuń. - Potrzebujemy około sześciu tygodni, by dojść do optymalnej formy. W zespole jest jednak sporo młodych zawodników, którzy chcą pracować i się uczyć. To cieszy - mówi Dziewicki.

Więcej o: