GKS Tychy. Nowy, cenny eksponat Tyskiej Galerii Sportu. Weterani pod wrażeniem

Tyska Galeria Sportu, która za kilka miesięcy zacznie działać na nowym stadionie, wzbogaciła się w sobotę o cenny eksponat.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Jest nim koszulka Japończyka Kazukiego Nagasawy, strzelca historycznego, pierwszego gola na nowym stadionie w Tychach. Warto dodać, że mecz obejrzało 13 byłych piłkarzy GKS-u, wicemistrzów Polski i uczestników meczów z 1.FC Koeln w 1976 roku. Oldboje przed meczem zjedli obiad z prezydentem Tychów Andrzejem Dziubą, odebrali też okoliczne statuetki.

Jerzy Kubica, Czesław Czarnynoga i Józef Trójca przyjechali specjalnie z Niemiec, gdzie mieszkają od lat. - Superstadion. Tychy mają teraz obiekt na europejskim poziomie. Jaka szkoda, że już sobie nie mogę na nim pograć - kręcił głową z uznaniem 63-letni Kubica, wychowanek Polonii Tychy, a potem przez wiele lat jeden z filarów GKS-u.

Pod wrażeniem obiektu był też Kazimierz Szachnitowski, kolejny wicemistrz Polski w barwach GKS-u. - To miasto zasługiwało na taki obiekt. Dobrze, że doczekaliśmy takich czasów. Szkoda tylko, że otwarcie stadionu zbiegło się ze spadkiem GKS-u do drugiej ligi. Dajmy jednak szansę tej drużynie. Niech za rok wróci do pierwszej ligi, a potem powalczy o awans do ekstraklasy. Wierzę, że ten stadion będzie tętnił życiem i zapełniał się kibicami. Fani na pewno przyjdą na mecze ciekawi nowego stadionu. Trzeba im jednak pomóc. GKS musi wygrywać - mówił Szachnitowski.

W niedzielę dawni tyscy mistrzowie ponownie spotkają się z kibicami na nowym stadionie. Obejrzą wspólnie filmy z meczów GKS-u sprzed lat i wezmą udział w konkursach.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: