Wigry Suwałki gromią w ostatnim sprawdzianie przed ligą

Piłkarze Wigier Suwałki w ostatnim sparingu przed nowym sezonie w I lidze rozbili 5:0 na własnym stadionie przygotowującą się do zmagań w II lidze Olimpię Zambrów

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W barwach drużyny z Suwałk zagrał m.in. Piotr Ruszkul, który jest już zawodnikiem Wigier. 29-letni pomocnik, który wcześniej grał w Wiśle Płock, podpisał roczny kontrakt. Testowany był natomiast Rafał Adamek (21-letni obrońca Pniówka Pawłowice Śląskie). Z kolei przez II-ligową Olimpię sprawdzany był m.in. Piotr Makowski (21-letni napastnik, ostatnio Szombierki Bytom).

- Chłopcy starli się realizować przedmeczowe założenia, ale jeszcze nie wszystko wychodziło tak, jak byśmy tego chcieli. Popełniliśmy sporo błędów własnych, dobre momenty przeplataliśmy słabszymi. W naszych poczynaniach brakowało błysku, ale to normalne po ciężkich przygotowaniach - stwierdził po sparingu Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier cytowany przez portal www.suwalki24.pl.

Z kolei Krzysztof Zalewski, szkoleniowiec Olimpii, stwierdził: - Cóż, mam nadzieję, że ten nokaut - bo tylko takie określenie mi się nasuwa - zadziała na nas mobilizująco, wyzwoli ambicję.

Nowe sezony w I oraz II lidze rozpoczną się 1 sierpnia. Wigry za tydzień zagrają jeszcze spotkanie w I rundzie Pucharu Polski. Z kolei Olimpia zmierzy się w sparingu ze Zniczem Biała Piska.

Więcej informacji na www.suwalki24.pl .

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 5:0 (3:0)

Strzelcy bramek: Kamil Adamek (4.), Piotr Ruszkul (12. i 36.), Robert Hirsz (83.), Kamil Zapolnik (87.).

Wigry - I połowa: Salik - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Rozmus, Atanacković, Kalinkowski, Żebrowski, Moneta, Ruszkul, K. Adamek. II połowa: Zoch - R. Adamek, Wichtowski, Lauryn, Bogusz, Rafalskis, Tarnowski, Szyszka, Biel, Hirsz, Zapolnik.

Olimpia - I połowa: Kunicki - Buzun, Piłatowski, Gogol, Dzienis, Hryszko, Kuczałek, Roszkowski, Morawski, Makowski, Twardowski. II połowa: Czapliński - Gogol, Roszkowski, Grzybowski, Poduch, Panek, Lemanek, Pomorski, Jaworowski, Twardowski, Morawski.

Więcej o: