Motor lepszy od Lublinianki. Czterech nowych na Wieniawie

Na bocznym boisku Areny Lublin zmierzyli się w meczu kontrolnym dwaj lubelscy III-ligowcy. Zwyciężyli piłkarze Motoru, którzy pokonali Lubliniankę 2:0.

Mecz rozegrano na nietypowym dystansie, mianowicie drużyny rywalizowały w czterech liczących po 25 minut kwartach. Lejący się z nieba żar nie ułatwiał zadania, ale zawodnicy starali się jak mogli, bo wielu z nich walczy o kontrakty. Trenerzy obu zespołów testowali wielu graczy - niektórzy wybiegli na boisko w barwach swych ewentualnych klubów po raz pierwszy, dla innych był to już kolejny sprawdzian. Trener Motoru Dominik Nowak przyglądał się m.in.: Arturowi Gieradze, Maciejowi Prusinowskiemu, Maciejowi Gregorkowi. Z kolei szkoleniowiec drużyny z Wieniawy sprawdzał m.in.: Andrzeja Gutka, Jakuba Kaganka, Jakuba Pułkę, Piotra Stefańskiego, Mateusza Majewskiego, a także Adriana Sadowskiego czy Stefana Kucharzewskiego - zresztą wychowanka Lublinianki. Grał też Jakub Kosiarczyk, który ma być wypożyczony z Motoru.

Z przebiegu gry lepsze wrażenie sprawiał Motor. Prowadzenie dla żółto-biało-niebieskich uzyskał w 30. minucie też testowany Remigiusz Szywacz, który przytomnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali po rzucie rożnym. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 90. min. Rafał Król. Pomocnik Motoru przymierzył z rzutu wolnego i golkiper Lublinianki nie miał nic do powiedzenia.

Działacze klubu z Wieniawy zdecydowali się na podpisanie kontraktów z Andrzejem Gutkiem, Jakubem Pułką, Jakubem Kagankiem i Piotrem Stefańskim. Wkrótce ma dołączyć do tej czwórki Mateusz Majewski.

Natomiast wszystko wskazuje na to, że umowy z Motorem podpiszą wszyscy testowani gracze.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Motor 2

Bramki: Remigiusz Szywacz (30.), Rafał Król (90.)

Lublinianka 0

Motor: Zagórski (34. Żukowski, 67. Piotrowski) - Prusinowski (50. Falisiewicz), Gieraga (70. Dykij), Szywacz (30. Karwan), Dykij (30. Szywacz) - Gregorek (50. Muszyński), Kamiński (50. Tymosiak), Piekarski (50. Król), Stachyra (50. Mroczek) - Wolski (50. Myśliwiecki), Wojczuk (50. Ilczuk).

Lublinianka: Zapał - Wołos (70. Kowalski), Mazurek (70. Krupski), Kosiarczyk (70. Mazurek), Wiśniewski (70. zawodnik testowany) - Gutek (70. Sadowski), Pułka (70. Banachiewicz), Czułowski (70. Gawrylak), Kaganek (70. Kucharzewski), Stefański (70. Kotowicz) - Stępień (59. Majewski).