Wisła Kraków. Tomasz Cywka: Nigdy nie grałem w derbach

Nowy pomocnik Wisły ma za sobą debiut w Wiśle w zremisowanym 1:1 meczu z Górnikiem Zabrze. Teraz czeka na derby Krakowa.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plPo stracie bramki krakowianie wyraźnie spuścili z tonu. W drugiej połowie rzadko zagrażali bramce gości. - Zabrakło nam dokładności przy ostatnich podaniach. Sam miałem kilka takich sytuacji, gdzie mogłem lepiej zagrać piłkę - przyznał Cywka.

W drugiej linii Wisły wystąpiło czterech nowych zawodników. Jednym z nich był Cywka, dla którego był to debiut w ekstraklasie. W końcówce spotkania na linii pola karnego starł się z jednym z piłkarzy Górnika. Sędzia nie odgwizdał jednak faulu na pomocniku Wisły. - Powiedziałem panu sędziemu, żeby obejrzał powtórkę tej sytuacji. Piłkarz Górnika nie trafił w piłkę, był kontakt jego nogi z moją. Wydaje mi się, że to był faul - opowiadał Cywka.

Za tydzień 27-letni piłkarz będzie miał szansę na kolejny debiut - tym razem w derbach Krakowa. - Wiadomo, że to wielkie mecze dla całego miasta. Nigdy nie grałem w derbach, ale słyszałem, że jest na nich specyficzna atmosfera. Wiem, czego się spodziewać - zaznaczył.

Więcej o: