Liga Światowa. Pięciu siatkarzy Asseco Resovii w półfinałach

Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek oraz Francuz Julien Lyneel i Amerykanin Thomas Jaeschke z Asseco Resovii zagrają w półfinałach Ligi Światowej. Piątka siatkarzy z Rzeszowa, wraz ze swoimi reprezentacjami, powalczy dziś o awans do finału imprezy rozgrywanej w Brazylii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rywalizacja w Final Six w Rio de Janeiro rozpoczęła się w środę. Od początku imprezy tylko Lyneel nie pojawił się na boisku, bowiem zgłoszony jest jako drugi libero. Ale jego Francja spisała się bardzo dobrze. W pierwszym dniu pokonała 3:1 Brazylię, a w piątek przegrała 1:3 z USA, ale awansowała do półfinału z drugiego miejsca, właśnie za Amerykanami, i dziś zagra z Polską o finał.

Polacy wygrali swoją grupę z czterema punktami na koncie. W czwartek pokonali 3:1 Włochów, w piątek przegrali z Serbią 2:3, co dało też awans rywalom do półfinału. W pierwszym meczu z Włochami od początku w składzie Polaków pojawiło się trzech siatkarzy Asseco Resovii: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek. Ten pierwszy zdobył dwa punkty po bloku i zagrywce. Nowakowski uzbierał 10 punktów, z czego aż pięć po blokach, jeden z zagrywki i cztery po ataku, w którym nie pomylił się ani raz.

W ofensywie trochę słabiej spisał się Kurek, który zakończył mecz z 18 punktami. W ataku miał 43-procentową skuteczność, a trzy punkty dołożył blokiem.

Cała trójka resoviaków zagrała też w pojedynku z Serbami. Drzyzga znów uzbierał dwa punkty, tym razem jeden po ataku i jeden po bloku. Piotr Nowakowski zdobył z kolei 9 punktów, wszystkie po atakach, gdzie miał 82-procentową skuteczność. Kurek przeciwko Serbom zdobył 24 punkty przy 50-procentowej skuteczności w ataku, dwóch blokach i asie.

W Rio de Janeiro na boisku pojawił się też Amerykanin Thomas Jaeschke. Jego reprezentacja najpierw przegrała 1:3 z Brazylią, a później wygrała 3:1 z Francją i dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów wygrała grupę i w półfinale zmierzy się z Serbią.

W pierwszym spotkaniu nowy przyjmujący Asseco Resovii pojawił się na boisku w drugiej partii i grał aż do czwartej, w której został jednak zmieniony. Zdobył w tym czasie jeden punkt, po ataku, gdzie miał zaledwie 10-procentową skuteczność. W przyjęciu miał 44-procentową skuteczność.

Przeciwko Francji Jaeschke wyszedł w podstawowym składzie, choć później był zmieniany. Zdobył 8 punktów przy 44-procentowej skuteczności ataku. W przyjęciu dogrywał dokładnie 20 procent piłek.

Półfinał USA z Serbią rozpocznie się o godz. 15. Mecz Polaków i Francuzów zaplanowano na godz. 17.05.

Dream team w Asseco Resovii? Oto skład mistrzów Polski [FOTO]

 

Asseco ResoviaAsseco Resovia PATRYK OGORZAŁEK

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: