Piotr Prędota zostaje w Stali Rzeszów. Powrót wychowanka

Piotr Prędota przedłużył o kolejny rok kontrakt z trzecioligową Stalą Rzeszów. W klubie z Hetmańskiej w nowym sezonie zagra również Sławomir Szeliga.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Koniec spekulacji na temat przyszłości Piotra Prędoty. Napastnik, który w poprzednim sezonie zdobył 26 bramek dla Stali Rzeszów w lidze zdecydował się przedłużyć o kolejny rok kontrakt.

W czwartek Prędota w rozmowie z serwisem rzeszow.sport.pl przyznał, że dogadał się z prezesem sekcji piłki nożnej Stali, Jackiem Szczepaniakiem odnośnie przedłużenia umowy. Zaznaczył jednak, że chciałby, aby klub uregulował zaległości finansowe wobec jego i innych piłkarzy. Chodzi o dwumiesięczne wypłaty i kilka premii meczowych. - Wszystko jest ustalone. Jeśli uregulowane zostaną zaległości finansowe wtedy podpiszę kontrakt ze Stalą. Prezes powiedział mi, że pieniądze zostaną wypłacone do końca tygodnia, więc czekam do końca tygodnia - mówił 33-letni zawodnik, któremu propozycję gry złożyły Stal Stalowa Wola i Motor Lublin. Stalówce Prędota szybko odmówił. Z działaczami lubelskiej drużyny rozmawiał w środę. Priorytetem był jednak rzeszowski zespół.

Po ponad dziesięciu latach do Stali wraca natomiast jej wychowanek, Sławomir Szeliga. Pomocnik ostatnie siedem sezonów spędził w ekstraklasowej Cracovii. Wcześniej był zawodnikiem Widzewa Łódź. 33-letni Szeliga od początku przygotowań trenował z rzeszowskim zespołem. W piątek zdecydował się podpisać roczny kontrakt.

Na nowe umowy czekają z kolei obrońcy Konrad Hus i Dominik Bednarczyk oraz pomocnik Łukasz Szczoczarz. W klubie z Hetmańskiej nie zobaczymy za to bramkarza Miłosza Lewandowskiego, który w przyszłym sezonie zagra w Izolatorze Boguchwała. Odeszli też Piotr Murawski (Olimpia Zambrów) i Michał Żebrakowski (Lechia Gdańsk). Pod znakiem zapytania stoi przyszłość w Stali Petera Suswama.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: