Azoty w doborowym towarzystwie. Puchar EHF zaczną od 3. rundy

Brązowi medaliści mistrzostw Polski - piłkarze ręczni Azotów zaczną rozgrywki w Pucharze EHF od III rundy kwalifikacyjnej. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

Poza drużyną z Puław od tej fazy rozgrywek rywalizację na europejskich parkietach zaczną również: Aalborg Handball, Bjerringbro-Silkeborg (Dania), Fraikin BM. Granollers, Frigorificos Morrazo, Helvetia Anaitasuna (Hiszpania), HBC Nantes, Saint-Raphael Var Handball (Francja), Fuchse Berlin, Frisch Auf Goppingen, SC Magdeburg (Niemcy), Grundfos Tatabanya KC (Węgry), Gorenje Velenje, Maribor Branik (Słowenia).

Losowanie par III rundy odbędzie się 20 października 2015 roku w Wiedniu, natomiast mecze zostaną rozegrane 21/22 i 28/29 listopada.

Trzeba zauważyć, że zespół trenera Ryszarda Skutnika znalazł się w doborowym gronie, bo są tu takie tuzy jak niemieckie Fuchse i S.C. Magdeburg, duński Aalborg Handball czy słoweńskie Gorenje Velenje. Warto przypomnieć, że jest to debiut Azotów w Pucharze EHF, ale na międzynarodowych parkietach puławianie występują już od kilku lat - z tym, że do tej pory rywalizowali z rozgrywkach Challenge Cup. Zespół znad Wisły dwukrotnie znalazł się w ćwierćfinale tych zmagań, a w sezonie 2013/2014 dotarł nawet do półfinału, gdzie musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora - szwedzkiego Savehof.

Oprócz Azotów w Pucharze EHF wystąpią jeszcze dwa inne polskie zespoły. W pierwszej rundzie kwalifikacji, która zostanie rozegrana we wrześniu zagra Górnik Zabrze, a od następnego etapu, czyli w październiku rozpoczną pucharową walkę szczypiorniści szczecińskiej Pogoni.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Więcej o: