Troje z Zawiszy na mistrzostwa świata w Pekinie. Mają minima

Marika Popowicz, Paweł Wojciechowski i Marcin Lewandowski mają zagwarantowany start na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. W przyszłym tygodniu będą walczyć o mistrzostwo Polski w Krakowie. Uroczyste otwarcie 91. MP nastąpi w niedzielę o godzinie 15.

Troje lekkoatletów Zawiszy potwierdziło swoimi wynikami prawo do startu w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 22-30 sierpnia w Pekinie. Uzyskali już dwukrotnie minima PZLA.

Zrobiła to Marika Popowicz w biegu na 100 m, która pobiła w tym roku swój rekord życiowy (11,28 s). Minimum do startu w sprincie ma także Ewa Swoboda (11,24). Bydgoszczanka wystartuje również w sztafecie 4 razy 100 metrów. Na razie Polki są 16. w światowym rankingu, który decyduje o miejscu na MŚ. To ostatnia lokata dająca takie prawo. - Najgroźniejsze są Bahama. One jednak indywidualnie są w tym roku wolniejsze od nas, więc nie spodziewam się, żeby uzyskały lepszy wynik - mówi Popowicz, która po MP w Krakowie wystartuje w Londynie.

Równą i wysoką formę prezentują Paweł Wojciechowski i Marcin Lewandowski. 800-metrowiec Zawiszy zajmuje w tym roku 15. miejsce na listach światowych (1.44,25), ale przed nim oczywiście cała grupa Afrykańczyków. Najlepszy wynik Wojciechowskiego to w tym roku 5,84 m uzyskany w Lozannie. Lepsi od niego w tym roku są tylko: Renaud Lavillenie (6,05), Raphael Holdeppe (5,92), Thiago da Silva (5,92), Shawnacy Barber (5,91), Konstandinos Fillipidis (5,91).

PIĘKNY ŚLUB SPRINTERÓW

Więcej o: