Darcy Ward nie dla KS Toruń! "Relacje z kolegami znaczą więcej"

Australijczyk w sezonie 2015 przywdzieje inny niż toruński kevlar.

Sytuacja szybko się zmieniła. Jeszcze niedawno właściciel klubu Przemysław Termiński zapewniał, że "nie ma powodów do niepokoju", a Ward ma już "uszyty toruński kombinezon". "Nic nie jest pewne" - twierdził w tym tygodniu Ward. W czwartek na swoim profilu facebookowym Termiński napisał: "D. Ward odwołał jutrzejsze spotkanie. Klub nie zamierza spełnić jego oczekiwań. Zapewniam, że nie chodzi o pieniądze (...) Nie możemy mu zapewnić tego z kim lub nie będzie jechał w drużynie w kolejnych meczach. Skład na każde spotkanie ustala manager Jacek Gajewski a nie zawodnicy". Porozumienia między stronami nie ma również mimo podpisanego niedawno listu intencyjnego, po którym angaż Australijczyka wydawał się pewny.

Żużlowa PGE Ekstraliga: MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - Unia Tarnów 61:29Żużlowa PGE Ekstraliga: MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów - Unia Tarnów 61:29 DANIEL ADAMSKI

ZOBACZ: Pięć powodów, dlaczego Stal Gorzów może wygrać w niedzielę na Motoarenie

Jednocześnie Termiński nie wykluczył możliwości podjęcia współpracy z żużlowcem w kolejnych latach. Nic dziwnego. 23-latek już teraz wymieniany jest w wąskim gronie przyszłych mistrzów świata.

ZOBACZ: Takie były losy Warda w Toruniu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Sam zainteresowany za pośrednictwem Twittera przeprosił toruńskich fanów ( kibice w okresie zawieszenia stali za Wardem murem ) oraz stwierdził, że w KS "skład jest pełny, a relacje z kolegami znaczą więcej". Wiadomo bowiem, że spragniony jazd Ward zastąpiłby kogoś z trójki: Grigorij Łaguta, Jason Doyle, Chris Holder, co z pewnością nie byłoby korzystne dla atmosfery w drużynie. Powszechnie znana jest także jego przyjaźń z Holderem. To właśnie tego zawodnika najpewniej posłałby na ławkę rezerwowych.

Który polski klub będzie reprezentował Ward? Chętnych na jego zatrudnienie nie brakuje. W gronie potencjalnych pracodawców przewijał się zespół PGE Stali Rzeszów oraz MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów. Australijczyka rozważała też Betard Sparta Wrocław. Teraz największe szanse na angaż Warda ma SPAR Falubaz Zielona Góra.

W niedzielę KS Toruń czeka być może najważniejszy mecz sezonu - spotkanie z odradzającym się zespołem z Gorzowa . Transmisja od g. 17 w nSport+.

KS Toruń nie spełnił oczekiwań Warda. Jaka to decyzja?
Więcej o: