Formalność Petry w Gdańsku. Test przed Pucharem Polski

W weekend przy molo w Gdańsku Brzeźnie odbędzie się kończący cykl mistrzostw Polski turniej piłki ręcznej plażowej. Złote medale drugi raz z rzędu odbierze BHT Auto Forum Petra Płock.

Płocczanie zapewnili sobie sukces już tydzień temu również na plaży w Gdańsku. Zajęli tam czwarte miejsce, ale to wystarczyło, by w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski uplasować się na pierwszym miejscu.

- Sobotnio-niedzielny turniej to czysta formalność. Mamy pewne problemy kadrowe ze względu na kontuzje nie zagrają najskuteczniejsi gracze Kacper Adamski i Filip Koper, ich miejsce zajmą Dominik Rybicki i Adrian Turkowski, dlatego potraktujemy go ulgowo. Będziemy przygotowywać się do ostatniego turnieju w sezonie o Puchar Polski Mazury Cup w Starych Jabłonkach (25-26 lipca) - podkreśla prezes Petry Artur Niesłuchowski.

Płocczanie będą tam walczyć nie tylko o nagrodę finansową, ale przede wszystkim o kwalifikację do przyszłorocznych finałów European Bech Handball Tour z udziałem najlepszych drużyn piłki ręcznej plażowej w Europie.

Więcej o: