Stal Stalowa Wola wypożyczy pomocnika. Do Cracovii

Pomocnik Stali Stalowa Wola, Mateusz Argasiński zostanie wypożyczony do występującej w T-Mobile Ekstraklasie Cracovii. Do uzgodnienia pozostały jedynie formalności.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mateusz Argasiński jest wychowankiem Stali Stalowa Wola. W poprzednim sezonie zagrał w 26 meczach, w tym w 23 ligowych spotkaniach Stalówki. Łącznie zdobył pięć bramek (4 gole w Pucharze Polski). Po zakończeniu rozgrywek pomocnik znalazł się w kręgu zainteresowań ekstraklasowej Cracovii. Z krakowskim zespołem 19-letni Argasiński wyjechał na obóz przygotowawczy. Pomocnik zdołał do siebie przekonać sztab szkoleniowy "pasów", który zdecydował się wypożyczyć zawodnika na rok. Obecnie trwa załatwianie formalności odnośnie wypożyczenia Argasińskiego do Cracovii.

Stalowowolski zespół stracił więc kolejnego piłkarza w przerwie letniej. Po sezonie odeszli Łukasz Sekulski (Jagiellonia Białystok), Michał Czarny (Puszcza Niepołomice), Przemysław Żmuda, Michał Michałek, Dawid Kałat (szukają klubów). Stalówka pozyskała natomiast bramkarza Konrada Zacharskiego (ostatnio KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), obrońców Dawida Jabłońskiego (Wisła Płock) oraz pomocników Mateusza Jagiełło (Bałtyk Koszalin) i Dawida Przezaka (WKS Wieluń). Niewykluczone, że hutników wzmocni niebawem napastnik.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: