Reprezentacja Polski zagra z Izraelem na Arenie Lublin

Prowadzona przez trenera Marcina Dornę młodzieżowa reprezentacja Polski U-21 zmierzy się w Lublinie ze swoimi rówieśnikami z Izraela. To towarzyskie spotkanie odbędzie się 8 października 2015 roku. A wcześniej, bo 17 lipca, kadra U-19 spotka się w Białej Podlaskiej z Białorusią.

- Wynika z tego, że futbolowa centrala jest zadowolona z tego, co robimy na Lubelszczyźnie - mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. - Z bardzo pozytywną oceną spotkał się mecz otwarcia rozegrany jesienią na otwarcie Areny Lublin pomiędzy reprezentacjami młodzieżowymi Polski i Włoch. Nie ukrywam, że bardzo nas to cieszy. Oczywiście teraz też zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wywiązać się z roli gospodarza. Zresztą to niejedyna impreza międzynarodowa, która w najbliższym czasie odbędzie się w naszym regionie, bo już w piątek - 17 lipca reprezentacja Polski U-19 zmierzy się w Białej Podlaskiej z sąsiadami zza wschodniej granicy - Białorusią. Zapraszam wszystkich miłośników futbolu na stadion przy ul. Warszawskiej - przy Szkole trenerów PZPN. Początek spotkania o godz. 17.30.

Warto dodać, że Arena Lublin znalazła się wśród siedmiu stadionów wytypowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej do rozgrywania przyznanych naszemu krajowi mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Poza tym są to: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Tychy i Warszawa - stadion stołecznej Legii. Teraz te propozycje musi zatwierdzić UEFA. Polska jako gospodarz ma zapewniony udział w tej imprezie.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU