Zagłębie Sosnowiec. Jakub Arak wraca do zespołu!

Jakub Arak - najlepszy strzelec Zagłębia Sosnowiec w minionym sezonie - w pierwszej lidze nadal będzie strzelał gole dla drużyny ze Stadionu Ludowego.

Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Nie byłoby awansu Zagłębia, gdyby nie gole Araka. Paradoks polegał na tym, że każde trafienie przybliżało napastnika do powrotu do Legii Warszawa, z której piłkarz był wypożyczony do sosnowieckiej drużyny.

W ostatnich tygodniach Arak trenował z drużyną ze stolicy i chociaż zbierał pochlebne recenzje, to Legia nie zdecydowała się, żeby już teraz zatrzymać piłkarza.

Trójstronne rozmowy Legia - Zagłębie - Mariusz Piekarski (menedżer napastnika) trwały długo, jednak ostatecznie - po negocjacjach z innymi klubami - uznano, że najlepszym rozwiązaniem dla 20-letniego piłkarza będzie powrót do Sosnowca. - Przede wszystkim czekałem na decyzję trenera Henninga Berga, co jest oczywiste. Jestem wychowankiem Legii, tutaj mam dziewczynę, rodzinę, znajomych, mógłbym zostać w moim kochanym Zalesiu Górnym, więc same plusy. Zresztą Legia ma taką renomę, że chyba nie jest to dziwne, że do końca czekałem na konkretną decyzję. Jednak po transferach wiedziałem, że nie będzie mi dane zostać. Dostałem informację, że odejdę. Trwały długie rozmowy, były propozycje z pierwszej ligi i ekstraklasy, jednak jest to już za mną, a ja bardzo cieszę się, że wracam do Sosnowca i to właśnie w Zagłębiu będę mógł dalej się rozwijać. Nie będę również ukrywał, a warto to dodać, że dla mnie najważniejsza jest regularna gra, dlatego zamierzam teraz wrócić do treningów z Zagłębiem i rozpocząć walkę o pierwszy skład - przekazał Jakub Arak, który ma grać w Sosnowcu przez kolejny rok.

Zawodnik ma się pojawić na czwartkowym treningu Zagłębia.

Więcej o: